Pogrebnyak Orenburgning RPLga qaytishini qo‘llab quvvatladi
Rossiya terma jamoasi va «Zenit» jamoasining sobiq hujumchisi Pavel Pogrebnyak «Orenburg» jamoasining keyingi mavsumda Rossiya chempionatida ishtirok etishi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U «Orenburg»ning yuqori ligaga ko‘tarilishi haqida shunday dedi: «Kim ko‘proq loyiq bo‘lsa, o‘sha jamoa Rossiya Premer-ligasiga olindi». Bu so‘zlarni Metaratings.ru sayti keltirgan.
Shuningdek, futbolchi Rossiya Futbol Ittifoqining mavsum oralig‘idagi faoliyatiga hayrat bilan qaraganini va bunday holat chempionat tarixida birinchi marta yuz berayotganini ta’kidladi. Oldinroq xabar berilishicha, «Orenburg» jamoasi o‘tgan mavsumda elitadan tushib ketgan bo‘lsa-da, sudyalar sotib olinishi bilan bog‘liq mojaro sabab Moskva «Torpedo» jamoasining chempionatdan chetlatilishi natijasida Premer-ligaga rasmiy ravishda qayta qo‘shilgan.

Погребняк поддержал возвращение Оренбурга в РПЛ
Бывший нападающий сборной России и команды «Зенит» Павел Погребняк высказал свои мысли о том, что команда «Оренбург» примет участие в российском чемпионате в следующем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал о повышении «Оренбурга» в высшую лигу: «Кто больше достоин, тот и попал в Российскую Премьер-Лигу». Эти слова приводит сайт Metaratings.ru.
Также футболист отметил, что с удивлением смотрел на деятельность Российского футбольного союза в межсезонье и подчеркнул, что такая ситуация происходит впервые в истории чемпионата. Ранее сообщалось, что команда «Оренбург», хотя и вылетела из элиты в прошлом сезоне, официально вернулась в Премьер-Лигу в результате исключения московского «Торпедо» из чемпионата из-за скандала, связанного с подкупом судей.
Руководство «Оренбурга» подтвердило, что команда готова к соревнованиям в высшей лиге. Эта новость рассматривается как важный шаг в развитии российского футбола и обеспечении справедливости в соревнованиях.