Mateus Alvesning holati va maydonga tushishi haqida
Eduard Bezuglov, Toshkentning CSKA jamoasi bo‘limi rahbari, yarim himoyachi Mateus Alvesning hozirgi holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
20 yoshli braziliyalik futbolchi 10 iyul kuni jamoa bilan shartnoma imzoladi. U tibbiy ko‘rikdan muvaffaqiyatli o‘tganini, hech qanday salbiy holatlar aniqlanmaganini aytdi.
Jismoniy holati yaxshi, organizm tarkibi va jismoniy ko‘rsatkichlari normal darajada ekanligi ta’kidlandi. Bezuglovning so‘zlariga ko‘ra, yaqin kunlarda Mateus jamoa tarkibida maydonga tushishi kutilmoqda.
Mateus Alves ilgari o‘z mamlakati «San-Paulu» klubida o‘ynagan. O‘tgan mavsumda u jami 25 ta o‘yinda maydonga tushib, 4 ta gol urdi va 5 ta golli uzatma amalga oshirdi.
Asosiy tarkibda esa 15 ta o‘yinda qatnashib, 2 ta golli uzatma berdi. Mazkur ma’lumotlar «Match TV» tomonidan taqdim etildi.
Mateusning jamoaga qo‘shilishi jamoaning hujum va yarim himoya chizig‘ini yanada kuchaytirishi kutilmoqda.

Состояние Матэуса Алвеша и его выход на поле
Эдуард Безуглов, руководитель отдела ташкентской команды ЦСКА, высказал мнение о текущем состоянии полузащитника Матеуса Алвеша. Об этом сообщает Euro-football.ru.
20-летний бразильский футболист подписал контракт с командой 10 июля. Он сообщил, что успешно прошел медицинское обследование, никаких отрицательных факторов не было выявлено.
Физическое состояние хорошее, состав организма и физические показатели находятся в норме. По словам Безуглова, в ближайшие дни Матеус ожидается на поле в составе команды.
Ранее Матеус Алвеш играл в своем родном клубе «Сан-Паулу». В прошлом сезоне он выходил на поле в 25 матчах, забил 4 гола и сделал 5 голевых передач.
В основном составе он участвовал в 15 матчах и сделал 2 голевые передачи. Эти данные были предоставлены «Матч ТВ».
Ожидается, что присоединение Матеуса к команде еще больше укрепит атакующую и полузащитную линии команды.