Rui Koshta Benfika prezidentligiga nomzod bo‘ldi
Rui Koshta «Benfika» prezidenti saylovlarida ishtirok etmoqchi ekanligini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U shu paytgacha bu lavozimda vaqtincha prezident sifatida faoliyat yuritib kelayotgandi. Bunga sabab, 2021 yil iyul oyida Luish Filipe Vieyra soliq to‘lovlaridan qochish aybi bilan hibsga olingan edi.
Lissabon klubi prezidenti saylovi 25 oktabr kuni bo‘lib o‘tadi. Ushbu lavozim uchun yana to‘rt nafar nomzod rasmiy tarzda ro‘yxatdan o‘tgan.
Shuningdek, Portugaliya nashri A Bola xabariga ko‘ra, ilgari muammolarga duch kelgan Vieyra ham saylovlarda ishtirok etishi mumkin. O‘tgan mavsumda «Benfika» Premera ligasida ikkinchi o‘rinni egalladi.
Bu esa klubning kuchli raqobatchi ekanligini ko‘rsatadi. Saylovlar natijalari klubning kelajakdagi yo‘nalishini belgilashda muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.
Nomzodlarning har biri o‘z dasturini taqdim etib, muxlislar va klublar oldida o‘z maqsadlarini bayon etadi. Saylov jarayoni shaffof va adolatli tarzda o‘tkazilishi kutilmoqda.

Руй Кошта выдвинул свою кандидатуру на пост президента Бенфики
Руй Кошта сообщил, что хочет участвовать в выборах президента «Бенфики». Об этом сообщает Euro-football.ru.
До сих пор он исполнял обязанности временного президента. Это произошло потому, что в июле 2021 года Луиш Филипе Виейра был арестован по обвинению в уклонении от уплаты налогов.
Выборы президента Лиссабонского клуба состоятся 25 октября. На эту должность официально зарегистрированы еще четыре кандидата.
Кроме того, по информации португальского издания A Bola, ранее столкнувшийся с проблемами Виейра также может участвовать в выборах. В прошлом сезоне «Бенфика» заняла второе место в Примейра лиге.
Это свидетельствует о том, что клуб является сильным соперником. Результаты выборов будут иметь важное значение для определения будущего направления клуба.
Каждый из кандидатов представит свою программу и изложит свои цели перед болельщиками и клубами. Ожидается, что процесс выборов пройдет прозрачно и справедливо.