Londonning "Chelsi" jamoasi yarim himoyachisi Enzo Fernandez AQShda o‘tkazilayotgan Klub jahon chempionati o‘yinlari davomida kuzatilayotgan issiq ob-havo sharoitidan norozi ekanligini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bunday yuqori haroratda o‘ynash xavfli hisoblanadi. So‘nggi o‘yinlardan birida bosh aylanishi tufayli yerga yotishga majbur bo‘lganini ta’kidladi.
Fernandezning so‘zlariga ko‘ra, bu kabi sharoitlar futbolchilarning sog‘ligiga salbiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Kelasi yili, ya’ni 2026 yilda Meksika, AQSh va Kanada futbol bo‘yicha Jahon chempionatiga mezbonlik qiladi.
Klub jahon chempionatining final uchrashuvi 13 iyul, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi. Ushbu finalda Angliyaning "Chelsi" va Fransiyaning "PSJ" jamoalari o‘zaro bahs olib boradi.
Musobaqa yuqori darajada o‘tkazilishi kutilmoqda va muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda. Shuningdek, bu turnir futbolchilar uchun katta sinov va imkoniyatdir.

Энцо Фернандес жаркой погодой недоволен
Полузащитник лондонского "Челси" Энцо Фернандес заявил, что недоволен жаркой погодой, наблюдаемой во время матчей клубного чемпионата мира, проходящего в США. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, играть при такой высокой температуре опасно. Он отметил, что в одном из последних матчей ему пришлось лечь на землю из-за головокружения.
По словам Фернандеса, такие условия могут негативно сказаться на здоровье футболистов. В следующем году, а именно в 2026 году, Мексика, США и Канада будут принимать чемпионат мира по футболу.
Финал клубного чемпионата мира пройдет в воскресенье, 13 июля. В этом финале встретятся английский "Челси" и французский "ПСЖ".
Ожидается, что соревнование пройдет на высоком уровне и вызовет большой интерес у болельщиков. Кроме того, этот турнир является большим испытанием и возможностью для футболистов.