Mansilya: Rossiya futboli juda intensiv va jismoniy
Ahmat jamoasi hujumchisi Brayan Mansilya Rossiya chempionatining o‘ziga xos jihatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Argentinadagi va Portugaliyadagi ligalardan farqli ravishda, Rossiya futbolining jismoniy tomonlari ancha kuchli ekanini ta’kidladi. Mansilya so‘zlariga ko‘ra, bu yerda o‘yin juda tezkor va intensiv kechadi, ko‘p paslar berilmaydi hamda ko‘zni quvontiradigan chiroyli o‘yin kamroq namoyon bo‘ladi.
Brayan Mansilya o‘z faoliyatini Argentinadagi Racing klubida boshlagan. Keyinchalik u ijaraga berilgan holda boshqa jamoalarda, jumladan Portugaliyaning Setubal shahridagi Vitoria va Farense klublarida ham to‘p surgan.
2023 yildan 2025 yilgacha u Rossiya Premyer Ligasi doirasida Orenburg jamoasida o‘ynagan. O‘tgan mavsumda Mansilya barcha turnirlarda jami 30 o‘yinda maydonga tushib, 5 ta gol urdi va 4 ta samarali uzatma amalga oshirdi.
Hozirda 28 yoshli futbolchining bozor qiymati ikki million yevroga yaqin deb baholanmoqda. Ushbu ma’lumotlar rasmiy Ahmat klubi saytida keltirilgan.

Мансилья: Российский футбол очень интенсивный и физический
Нападающий команды Ахмат Брайан Мансилья высказал свое мнение о характерных чертах чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в отличие от лиг Аргентины и Португалии, физическая сторона российского футбола значительно сильнее. По словам Мансильи, здесь игра проходит очень быстро и интенсивно, много передач не делается, и зрелищная игра проявляется реже.
Брайан Мансилья начал свою карьеру в аргентинском клубе Racing. Позже он играл в аренде в других командах, включая клубы Витория и Фаренсе из португальского города Сетубал.
С 2023 по 2025 год он играл в команде Оренбург в рамках Российской Премьер-Лиги. В прошлом сезоне Мансилья вышел на поле в 30 матчах во всех турнирах, забил 5 голов и сделал 4 результативные передачи.
В настоящее время рыночная стоимость 28-летнего футболиста оценивается в около двух миллионов евро. Эти данные приведены на официальном сайте клуба Ахмат.