Modrich kelasi hafta “Milan” bilan shartnoma imzolaydi
Luka Modrich Madridning “Real” klubidan “Milan” jamoasiga o‘tadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Xorvatiyalik futbolchining Italiya klubiga ko‘chishi haqida ishonchli ma’lumotlar allaqachon paydo bo‘lgan bo‘lsa-da, rasmiy bitim hozirgacha tasdiqlanmadi. Jurnalist Luka Byankinning xabar berishicha, 39 yoshli futbolchi kelasi hafta Milanga keladi, u yerda tibbiy ko‘rikdan o‘tadi va “rossoneri” bilan shartnomaga imzo qo‘yadi.
Shundan so‘ng yarimhimoyachi ta'tilga chiqadi. “Milan” jamoasiga yangi futbolchi sifatida tanishtirish tadbiri avgust oyida rejalashtirilgan.
Luka Modrich “Real” klubida 13 yil davomida o‘ynadi. Chorshanba kuni yarimhimoyachi “ko‘k anorlar” jamoasi safidagi so‘nggi o‘yinini o‘tkazdi: u Chempionlar Ligasi yarim finalida “PSJ”ga qarshi maydonga tushdi, ammo jamoasining 0:4 hisobidagi mag‘lubiyatini oldini ololmadi.
Modrichning “Real”dagi faoliyati ko‘plab yutuqlar bilan esda qolarli bo‘ldi, endi esa u faoliyatini “Milan” klubida davom ettiradi.

Модрич на следующей неделе подпишет контракт с "Миланом"
Хотя уже появились надежные сведения о переходе хорватского футболиста в итальянский клуб, официальное соглашение до сих пор не подтверждено. Журналист Лука Бьянки сообщает, что 39-летний футболист приедет в Милан на следующей неделе, где пройдет медицинское обследование и подпишет контракт с «россонери».
После этого полузащитник уйдет в отпуск. Церемония представления нового футболиста команды «Милан» запланирована на август.
Лука Модрич играл в клубе «Реал» в течение 13 лет. В среду полузащитник провел свой последний матч в составе «бланкос»: он вышел на поле в полуфинале Лиги чемпионов против «ПСЖ», но не смог предотвратить поражение своей команды со счетом 0:4.
Карьера Модрича в «Реале» запомнилась множеством достижений, а теперь он продолжит свою карьеру в клубе «Милан».