Spartak yangi transferlar bilan kuchayishi lozim
Moskva «Spartak» jamoasining sobiq himoyachisi Eduard Morning fikricha, «qizil-oq» jamoasi Rossiya Premer-ligasining yangi mavsumida chempionlik uchun kurashishda tarkibni kuchaytirishi zarur. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozircha jamoada kuchayish ko‘rinmayapti, yangi transferlar muhimdir. Shuningdek, Ugalde va Barko bilan bog‘liq vaziyatni tinchlantirish kerak, shunda ular mavsumga to‘liq tayyorlana oladi, dedi Eduard «Match TV» telekanalidagi intervyusida.
Eslatib o‘tamiz, bu yozda «xalq jamoasi» safini 34 yoshli hujumchi Anton Zabolotniy to‘ldirdi. U «qizil-oq» jamoasi bilan bir yillik shartnoma imzoladi.
Rossiya Premer-ligasining yangi mavsumi «Spartak» uchun 19 iyul kuni «Lukoyl Arena» stadionida Makhachkala «Dinamo» jamoasiga qarshi uy uchrashuvi bilan boshlanadi. Bu o‘yinda jamoa yangi yutuqlarga intiladi va muxlislar oldida kuchini namoyish etmoqchi.

Спартак должен усилиться новыми трансферами
По мнению бывшего защитника московского «Спартака» Эдуарда Муринга, «красно-белым» необходимо усилить состав для борьбы за чемпионство в новом сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Пока в команде не наблюдается усиления, новые трансферы важны. Также необходимо успокоить ситуацию с Угальде и Барко, чтобы они могли полностью подготовиться к сезону, сказал Эдуард в интервью на телеканале «Матч ТВ».
Напоминаем, что этим летом состав «народной команды» пополнил 34-летний нападающий Антон Заболотный. Он подписал однолетний контракт с «красно-белыми».
Новый сезон Российской Премьер-Лиги для «Спартака» начнется 19 июля домашним матчем против махачкалинского «Динамо» на стадионе «Лукойл Арена». В этой игре команда стремится к новым достижениям и хочет продемонстрировать свою силу перед болельщиками.
Усиливая состав и повышая командный дух, «Спартак» ставит целью добиться высоких результатов в течение сезона.