Ponomaryov: Rossiya chempionati legionersiz qiziqarli bo‘lardi
Moskva CSKA jamoasining sobiq o‘yinchisi Vladimir Ponomaryov Rossiya klublarining legionersiz o‘yinini ko‘rishni istardi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, agar chempionat faqat rossiyalik futbolchilar ishtirokida o‘tkazilsa, musobaqa yanada adolatli va teng bo‘lardi. Shu holatda «Zenit» jamoasi chempionatda ustunlik qilmas edi.
O‘tgan mavsumda Rossiya chempioni «Krasnodar» jamoasi bo‘ldi. Ular Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasining ketma-ket oltita chempionlik seriyasini to‘xtatdi.
«Zenit» olti mavsum davomida chempionlikni qo‘lga kiritgan edi. Yangi Rossiya Premer-ligasining mavsumi 18 iyul, juma kuni boshlanadi.
Ushbu musobaqa Rossiyaning eng kuchli jamoalari ishtirokida o‘tkaziladi va muxlislar uchun qiziqarli o‘yinlar taqdim etiladi. Legionersiz chempionat esa futbolning sifat va raqobat darajasini qanday o‘zgartirishini ko‘rish imkonini beradi.

Пономарёв: Чемпионат России был бы интересным без легионеров
Бывший игрок московского ЦСКА Владимир Пономарёв хотел бы увидеть игру российских клубов без легионеров. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, если чемпионат будет проводиться только с участием российских футболистов, соревнование станет более справедливым и равным. В таком случае команда «Зенит» не имела бы преимущества в чемпионате.
В прошлом сезоне чемпионом России стала команда «Краснодар». Они остановили серию из шести чемпионств подряд команды Санкт-Петербурга «Зенит».
«Зенит» завоевал чемпионство на протяжении шести сезонов. Новый сезон Российской Премьер-лиги начнётся 18 июля, в пятницу.
Это соревнование будет проводиться с участием сильнейших команд России и предложит зрителям интересные игры. Чемпионат без легионеров даст возможность увидеть, как изменится качество футбола и уровень конкуренции.