Rossiya Superkubogi hakamlariga 1,4 million rubl to‘lanadi
Rossiya Superkubogi doirasida "Krasnodar" va CSKA jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tadigan o‘yinda hakamlar qancha maosh olishi ma’lum bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sport-Express nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, bosh hakam Artyom Chistyakov Rossiya futbol ittifoqidan 400 ming rubl oladi. Uning yordamchilari Rustam Muxtarov va Konstantin Shalamberidze har biri 200 ming rublga ega bo‘ladi.
Zaxira hakam Ivan Abrosimovga 100 ming rubl ajratiladi. Video hakam Yevgeniy Bulanov 200 ming rubl oladi, uning yordamchisi Roman Galimov esa 100 ming rublga ega bo‘ladi.
Shuningdek, inspektor Anatoliy Tsvetnovga 200 ming rubl to‘lanadi. Rossiya futbol ittifoqining umumiy xarajatlari 1,4 million rublni tashkil qiladi.
Ushbu o‘yin 12 iyul kuni Kazan shahrida o‘tkaziladi. Musobaqa mahalliy vaqt bilan soat 18:00 da boshlanadi.

Судьям Суперкубка России будет выплачено 1,4 миллиона рублей
В рамках Российского суперкубка стало известно, сколько будут зарабатывать судьи в матче между командами "Краснодар" и ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации издания Sport-Express, главный судья Артем Чистяков получит 400 тысяч рублей от Российского футбольного союза. Его помощники Рустам Мухтаров и Константин Шаламберидзе получат по 200 тысяч рублей.
Запасному судье Ивану Абросимову выделят 100 тысяч рублей. Видеосудья Евгений Буланов получит 200 тысяч рублей, а его помощник Роман Галимов — 100 тысяч рублей.
Также инспектору Анатолию Цветнову будет выплачено 200 тысяч рублей. Общие расходы Российского футбольного союза составят 1,4 миллиона рублей.
Этот матч пройдет 12 июля в городе Казань. Соревнование начнется в 18:00 по местному времени.
Все детали матча можно будет отслеживать через текстовую трансляцию на спортивном портале LiveResult.