Italiyalik darvozabon Janluiji Donnarumma kelajagi noaniq bo‘lib qolmoqda va shu sababli ko‘p muhokama qilinmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning Parijning PSJ klubidagi amaldagi shartnomasi yana bir yilga qoldi, biroq uni uzaytirish bo‘yicha muzokaralar murakkab kechmoqda. L’Equipe nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, Angliya Premer-ligasining uchta yirik klubi – Chelsi, Manchester Yunayted va Manchester Siti – Donnarummaga qiziqish bildirgan.
Hozirga qadar Donnarumma PSJ sharafini himoya qilib, 160 ta o‘yinda maydonga tushgan va ularda 153 ta gol o‘tkazib yuborgan. PSJ jamoasi hozirda Jahon klub chempionati finaliga tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Yakshanba kuni Luis Enrike boshchiligidagi jamoa Chelsi bilan final bahsiga chiqadi. Donnarummaning kelajakdagi harakatlari futbol ixlosmandlari tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Доннарумма интересует три клуба в Английской Премьер-лиге
Итальянский вратарь Джанлуиджи Доннарумма остается с неопределенным будущим и поэтому активно обсуждается. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Его действующий контракт с парижским ПСЖ истекает еще через год, однако переговоры о его продлении проходят сложно. По данным издания L’Equipe, три крупных клуба английской Премьер-лиги – Челси, Манчестер Юнайтед и Манчестер Сити – проявили интерес к Доннарумме.
На данный момент Доннарума защищал честь ПСЖ, сыграв в 160 матчах и пропустив 153 гола. Команда ПСЖ сейчас готовится к финалу клубного чемпионата мира.
В воскресенье команда под руководством Луиса Энрике выйдет на финальный матч против Челси. Будущие действия Доннаруммы внимательно отслеживаются футбольными болельщиками.