Mostovoy: Spartak chempionlik uchun imkoniyatga ega
Sobiq «Spartak» futbolchisi Aleksandr Mostovoy Rossiya chempionatining kelayotgan mavsumidagi «qizil-oq» jamoasining imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, agar Barko jamoani tark etmasa, «Spartak» chempionlik uchun yaxshi imkoniyatlarga ega bo‘ladi. Barkosiz esa bu vaziyat ancha qiyinlashadi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, «Spartak» mavsumni sovrinli uchlikda yakunlashi shart, chunki jamoada yangi futbolchilarni sotib olish imkoniyati ham mavjud. O‘tgan mavsum yakunida Rossiya Premer-ligasida «Spartak» to‘rtinchi o‘rinni egallab, 57 ochko to‘plagan edi.
Yangi mavsumning birinchi turida «qizil-oq» jamoa Makhachqaladagi «Dinamo» jamoasini qabul qiladi. Shunday qilib, «Spartak»ning kelgusi o‘yindagi ko‘rsatkichlari va mavsumdagi umumiy natijalari muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Mostovoy: Спартак имеет возможность стать чемпионом
Бывший футболист «Спартака» Александр Мостовой высказал мнение о возможностях «красно-белых» в предстоящем сезоне Российского чемпионата. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, если Барко не покинет команду, то у «Спартака» будут хорошие шансы на чемпионство. Без Барко ситуация станет значительно сложнее.
По словам эксперта, «Спартаку» необходимо завершить сезон в призовой тройке, так как у команды также есть возможность приобретения новых футболистов. В конце прошлого сезона «Спартак» занял четвертое место в Российской Премьер-лиге, набрав 57 очков.
В первом туре нового сезона «красно-белые» примут команду «Динамо» из Махачкалы. Таким образом, показатели «Спартака» в следующем матче и общие результаты сезона ожидаются с большим интересом со стороны болельщиков.