Henderson Brentfordga terma jamoa uchun o‘tadi
Brentford klubi yaqinda tajribali ingliz yarimhimoyachisi Jordan Hendersonning kelishi haqida e’lon qilishi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
BBC ma’lumotlariga ko‘ra, bu erkin agent sifatida o‘tish orqali Jordan Angliya milliy terma jamoasi diqqatida qolishni va 2026 yilda AQSh, Meksika hamda Kanadada o‘tkaziladigan futbol bo‘yicha jahon chempionatida ishtirok etishni maqsad qilgan. Henderson so‘nggi ikki yil davomida Angliya Premer Ligasi o‘yinlarida qatnashmayapti.
2023 yilda u Liverpool klubini tark etgan, bu jamoada u yetakchi va kapitan bo‘lgan. Keyinchalik Jordan Saudiya Arabistonidagi Al-Ittifoq klubida, murabbiy Steven Gerrard boshchiligida to‘p surgan.
Shundan so‘ng u Niderlandiyaning Amsterdam shahridagi Ajax klubida o‘ynagan. Uning Brentfordga o‘tishi nafaqat jamoa uchun, balki o‘zining terma jamoa faoliyatini davom ettirish nuqtai nazaridan ham muhim hisoblanadi.

Хендерсон переходит в Брентфорд для сборной
Клуб Брендфорд ожидает объявления о приходе опытного английского полузащитника Джордана Хендерсона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно данным BBC, переход в качестве свободного агента позволит Джордану оставаться в поле зрения национальной сборной Англии и стремиться участвовать в чемпионате мира по футболу, который пройдет в 2026 году в США, Мексике и Канаде. Хендерсон не участвовал в матчах английской Премьер-лиги в последние два года.
В 2023 году он покинул клуб Ливерпуль, в котором был лидером и капитаном. Позже Джордан играл в клубе Аль-Иттихад в Саудовской Аравии под руководством тренера Стивена Джеррарда.
Затем он играл в клубе Аякс в Амстердаме, Нидерланды. Его переход в Брендфорд важен не только для команды, но и с точки зрения продолжения его карьеры в сборной.