Futbol mutaxassisi Eduard Mor «Krasnodar» jamoasining markaziy hujumchisi Jon Kordoba haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, Kordoba maydonda birinchi daqiqadan oxirigacha harakat qiladigan jangchi hisoblanadi. U o‘zgartirilishidan norozi bo‘lib, uning maydonda bo‘lishi yoki bo‘lmasligi jamoaning o‘yiniga katta ta’sir ko‘rsatadi.
Morning so‘zlariga ko‘ra, Kordoba bilan va u bo‘lmasdan jamoa ikki xil ko‘rinishda o‘ynaydi. Ekspert shuningdek, Kordobaning hujumlarni tashkil etishda katta foyda keltirishini ta’kidladi.
Kolumbiyalik futbolchi ko‘p hollarda raqibga bosim o‘tkazishga harakat qiladi, bu esa ko‘plab hujumchilar uchun qiyin vaziyat yaratadi. Jon Kordoba «Krasnodar» safida chempionlik mavsumida 30 ta o‘yin o‘tkazib, 13 gol urdi va 7 ta golli uzatma berdi.
U 12 iyul kuni o‘z jamoasi bilan Rossiya OLIMPBET Superkubogi doirasida CSKA jamoasiga qarshi maydonga tushadi.

Mor: Мор всегда сражается на площади Кордоба
Футбольный специалист Эдуард Мор высказал свое мнение о центральном нападающем команды «Краснодар» Хоне Кордобе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, Кордоба является бойцом, который действует на поле с первой минуты до последней. Он недоволен заменами, и его присутствие или отсутствие на поле сильно влияет на игру команды.
По словам Морна, команда играет по-разному с Кордобой и без него. Эксперт также отметил, что Кордоба приносит большую пользу в организации атак.
Колумбийский футболист часто пытается оказать давление на соперника, что создает сложные ситуации для многих нападающих. Хон Кордоба провел 30 матчей за «Краснодар» в чемпионском сезоне, забив 13 голов и отдав 7 голевых передач.