Chelestini: CSKA mavsumni muvaffaqiyat bilan boshlaydi
CSKA bosh murabbiyi Fabio Chelestini Krasnodar jamoasi bilan bo‘ladigan o‘yindan oldin MatcH TV uchun fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U oldingi bosh murabbiy bilan munosabatlar yaxshi yakunlanmagani sababli ko‘plab muxlislar orasida noqulay his-tuyg‘ular qolganini ta’kidladi. Chelestini fikricha, bu sahifani yangi yutuq bilan yopish mumkin, ya’ni chempionlik sovrinini qo‘lga kiritish orqali.
U yangi ishini g‘alaba bilan boshlashni juda xohlashini bildirdi. Rossiyada, ayniqsa CSKA jamoasida o‘z faoliyatini muvaffaqiyat bilan boshlash katta sharaf ekanligini ta’kidladi.
Murabbiy jamoaning kuchli tarkibga ega ekanini, kelajakda yana kuchayishlar bo‘lishi mumkinligini aytdi. Chelestini mavsum oxirida qanday natija bo‘lishidan qat’i nazar, uzoq muddatli rejalarga ishonishini bildirdi va jamoa uchun muvaffaqiyatli mavsum kutayotganini ta’kidladi.
U barcha ishlarni g‘alaba bilan boshlashni istaydi va bu jamoa uchun juda muhim ekanligini qayd etdi.

Chelestini: ЦСКА успешно начинает сезон
Главный тренер ЦСКА Фабио Челестини высказал свое мнение перед игрой с командой Краснодар для MatcH TV. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что из-за того, что отношения с предыдущим главным тренером завершились не очень хорошо, у многих болельщиков остались неприятные чувства. По мнению Челестини, эту страницу можно закрыть новым достижением, то есть завоеванием чемпионского трофея.
Он заявил, что очень хочет начать свою новую работу с победы. Он подчеркнул, что начать свою деятельность с успехом в России, особенно в команде ЦСКА, является большой честью.
Тренер сказал, что команда имеет сильный состав и в будущем могут быть еще усиления. Челестини выразил уверенность в долгосрочных планах, независимо от того, какой результат будет в конце сезона, и отметил, что ожидает успешного сезона для команды.