Rossiyaning Lokomotiv jamoasi hujumchisi Sergey Pinyaev Sharqiy Yevropada 21 yoshgacha bo‘lgan eng yaxshi futbolchi deb topildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
CIES tashkiloti tomonidan berilgan futbolchi indeksi 81,2 ni tashkil etdi. Shuningdek, uchlikka yana bir rossiyalik futbolchi kirdi.
Bu CSKA jamoasining himoyaviy yarim himoyachisi Matvey Kislyak bo‘lib, uning indeksi 79,6 ni tashkil etdi. Ushbu indeks CIES laboratoriyasining o‘ziga xos mezonlari asosida hisoblangan.
O‘tgan mavsumda 20 yoshli Pinyaev barcha musobaqalarni hisobga olgan holda 38 ta o‘yinda maydonga tushdi, 11 ta gol urdi va 8 ta golga uzatma berdi. 19 yoshli Kislyak esa Rossiya Premyer Ligasi va Kubok musobaqalarida jami 33 ta o‘yinda ishtirok etdi, 4 ta gol urdi va 1 ta golga uzatma amalga oshirdi.

Пиняев лучший молодой футболист Восточной Европы
Нападающий российской команды Локомотив Сергей Пиняев был признан лучшим футболистом Восточной Европы среди игроков до 21 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Индекс футболиста, выданный организацией CIES, составил 81,2. Также в тройку вошел еще один российский футболист.
Это защитник ЦСКА Матвей Кисляк, чей индекс составил 79,6. Этот индекс был рассчитан на основе уникальных критериев лаборатории CIES.
В прошлом сезоне 20-летний Пиняев принял участие в 38 матчах во всех соревнованиях, забил 11 голов и сделал 8 голевых передач. 19-летний Кисляк сыграл в 33 матчах в Российской Премьер-Лиге и Кубке, забил 4 гола и сделал 1 голевую передачу.