Sobiq CSKA himoyachisi Kirill Nababkin yarim himoyachi Matvey Kislyak jamoani tark etib, Yevropa klubiga o‘tishi kerakmi, degan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Nababkin fikricha, Kislyak hozircha jamoada qolib, o‘z o‘yinini mustahkamlashi lozim. U Yevropaga yoki boshqa joyga erta ketish to‘g‘ri emasligini ta’kidladi.
Shuningdek, sobiq futbolchi Kislyakning karerasini CSKAda davom ettirishi nafaqat futbolchiga, balki Moskva jamoasiga ham foyda keltirishini bildirdi. Oldinroq ma’lum bo‘lishicha, 19 yoshli futbolchi Turkiyaning “Fenerbahche” klubi qiziqish doirasida turibdi.
2024/25 yil mavsumida Kislyak 33 ta o‘yinda maydonga tushib, to‘rt marta gol urgan va bitta samarali uzatma amalga oshirgan. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, yarim himoyachining transfer qiymati 8 million yevroga teng.

Набабкин: Кисляк не должен уезжать в Европу рано
Бывший защитник ЦСКА Кирилл Набабкин ответил на вопрос, должен ли полузащитник Матвей Кисляк покинуть команду и перейти в европейский клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Набабкина, Кисляку пока следует остаться в команде и укрепить свою игру. Он подчеркнул, что уходить в Европу или в другое место слишком рано.
Также бывший футболист отметил, что продолжение карьеры Кисляка в ЦСКА принесет пользу не только игроку, но и московскому клубу. Ранее стало известно, что 19-летний футболист находится в сфере интересов турецкого клуба "Фенербахче".
В сезоне 2024/25 Кисляк вышел на поле в 33 матчах, забил четыре гола и сделал одну результативную передачу. По данным Transfermarkt, трансферная стоимость полузащитника составляет 8 миллионов евро.