Kristofer Martins «Spartak» bilan shartnomani uzaytirdi
Moskva «Spartak» jamoasining yarim himoyachisi Kristofer Martins faoliyatini shu klubda davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U «qizil-oq» jamoa bilan yangi shartnoma imzoladi. Martinsning agenti Aleksandr Bonnfon «Evro-Futbol.Ru» nashriga bergan eksklyuziv intervyusida bu ma’lumotni tasdiqladi.
Agentning so‘zlariga ko‘ra, «Ha, biz «Spartak» bilan shartnomani uzaytirish bo‘yicha kelishib oldik». 28 yoshli Lyuksemburg terma jamoasi a’zosi 2022 yilda poytaxt klubi safiga qo‘shilgan.
Shu vaqtdan beri u barcha turnirlarda jami 107 o‘yin o‘tkazib, 18 ta gol urdi va 16 ta samarali uzatma berdi. Transfermarkt portali uning bozor qiymatini 6 million yevro deb baholaydi.
Ushbu yangilik klub va futbol ishqibozlari uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, Martinsning «Spartak»dagi faoliyati davom etishi jamoaning kuchayishiga xizmat qiladi.

Кристофер Мартинс продлил контракт с «Спартаком»
Полузащитник московского «Спартака» Кристофер Мартинс продолжит свою карьеру в этом клубе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подписал новый контракт с «красно-белыми». Агент Мартина Александр Боннфон подтвердил эту информацию в эксклюзивном интервью изданию «Евро-Футбол.Ру».
По словам агента, «Да, мы договорились о продлении контракта с «Спартаком». 28-летний игрок сборной Люксембурга присоединился к столичному клубу в 2022 году.
С тех пор он провел 107 матчей во всех турнирах, забил 18 голов и отдал 16 результативных передач. Портал Transfermarkt оценивает его рыночную стоимость в 6 миллионов евро.
Эта новость имеет важное значение для клуба и футбольных болельщиков, так как продолжение карьеры Мартина в «Спартаке» будет способствовать укреплению команды.