Tashuev Mirlin Dakuni shartnoma uzaytirdi
Rossiyalik murabbiy Sergey Tashuev, yaqinda Grozniyning "Ahmat" jamoasida ishlagan, "Rubin" futbolchisi Mirlin Daku bilan shartnomani uzaytirish haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Daku bilan shartnomani uzaytirish jamoaga katta maqsadlarga erishish imkonini beradi. "Nima uchun 'Rubin' yuqori sakkizlikka kirishga intilmasligi kerak?
Biz Rostov bilan to‘rtinchi yoki beshinchi o‘rinlarni egallaganmiz, 'Ahmat' esa mening boshqaruvimda beshinchi o‘rinni olgan, garchi kuchli tarkibga ega bo‘lmagan bo‘lsa-da", dedi Tashuev "Sovetskiy sport" nashriga. Shuningdek, murabbiy "Rubinda" ikki yildan beri bitta bosh murabbiy, Rashid Rahimov ishlayotgani katta ijobiy omil ekanligini ta’kidladi.
U murabbiylar o‘rtasida tez-tez almashish jamoaga foyda keltirmasligini bildirdi. O‘tgan mavsumda Mirlin Daku Rossiya chempionatida 26 o‘yinda maydonga tushib, 15 ta gol urdi va 8 ta samarali uzatma berdi.
Shuningdek, u Fonbet Kubogi doirasida 3 ta o‘yinda qatnashdi. Uning yangi shartnomasi 2029 yilgacha amal qiladi.

Ташуев Мирлин Дакуни контракт продлил
Российский тренер Сергей Ташуев, недавно работавший в грозненском клубе "Ахмат", высказал свои мысли о продлении контракта с футболистом "Рубина" Мирлином Даку. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, продление контракта с Даку даст команде возможность достичь больших целей. "Почему 'Рубин' не должен стремиться попасть в высшую восьмерку?
Мы заняли четвертое или пятое место с Ростовом, а 'Ахмат' под моим руководством занял пятое место, хотя у него не было сильного состава", - сказал Ташуев изданию "Советский спорт". Также тренер отметил, что наличие одного главного тренера, Рашида Рахимова, в 'Рубине' на протяжении двух лет является большим положительным фактором.
Он заявил, что частая смена тренеров не приносит команде пользы. В прошлом сезоне Мирлин Даку сыграл в 26 матчах чемпионата России, забил 15 голов и сделал 8 результативных передач.
Кроме того, он принял участие в 3 матчах в рамках Кубка Фонбет. Его новый контракт будет действовать до 2029 года.