Flamengo Karraskal uchun yangi taklif tayyorlamoqda
Kolumbiyalik yarim himoyachi Xorxe Karraskal Moskva “Dinamo” jamoasidan Braziliyaga ko‘chib o‘tishi ehtimoli saqlanib qolmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Evro-Futbol.Ru” tarmoq nashrining xabar berishicha, “Flamenqo” klubi 27 yoshli o‘yinchini sotib olish umidini yo‘qotmagan. Mavjud ma’lumotlarga ko‘ra, braziliyalik jamoa “Dinamo”ga yangi, yaxshilangan taklif tayyorlamoqda.
Oldinroq “Dinamo” bosh direktori Pavel Pivovarov “Flamenqo” klubidan Karraskal bo‘yicha kelgan taklif jamoani qoniqtirmaganini bildirgandi. Xorxe Karraskal 2023 yildan beri “Dinamo” safida o‘ynamoqda.
O‘tgan mavsumda u Rossiya chempionati va Kubogida jami 35 ta o‘yin o‘tkazib, sakkizta gol urdi va beshta golli uzatma amalga oshirdi. Shu tariqa, Karraskalning Braziliyaga ko‘chib o‘tishi masalasi hali ham muhokama qilinmoqda va tomonlar orasida kelishuvga erishish ehtimoli mavjud.
“Dinamo” va “Flamenqo” klublari o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda. O‘yinchining kelajagi haqida yaqinda yangiliklar berilishi kutilmoqda.

Фламенго готовит новое предложение для Карраскаля
Колумбийский полузащитник Хорхе Карраскаль все еще может перейти из московского «Динамо» в Бразилию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации сетевого издания «Евро-Футбол.Ру», клуб «Фламенго» не теряет надежды на покупку 27-летнего игрока. Согласно имеющимся данным, бразильская команда готовит новое, улучшенное предложение для «Динамо».
Ранее генеральный директор «Динамо» Павел Пивоваров заявил, что предложение от клуба «Фламенго» по Карраскалю не устроило команду. Хорхе Карраскаль играет за «Динамо» с 2023 года.
В прошлом сезоне он провел 35 матчей в чемпионате России и Кубке, забил восемь голов и сделал пять голевых передач. Таким образом, вопрос о переходе Карраскаля в Бразилию все еще обсуждается, и существует вероятность достижения соглашения между сторонами.
Переговоры между клубами «Динамо» и «Фламенго» продолжаются. О будущем игрока ожидаются новости в ближайшее время.