Barselona hujumchisi Pablo Torre Malyorkaga o‘tdi
«Barselona» jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Pablo Torre «Malyorka» klubiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda «ko‘k-binafsha» jamoasining matbuot xizmati xabar berdi. Klub rahbarlari 22 yoshli ispaniyalik futbolchi transferi bo‘yicha kelishuvga erishdi.
Shuningdek, «Barselona» futbolchini qaytarib sotib olishda ustuvor huquqqa ega bo‘ladi va kelgusidagi transferdan ma’lum foiz oladi. Pablo Torre 2022 yildan beri «Barselona» safida o‘ynab kelayotgan edi.
Shu davrda u 27 o‘yinda maydonga tushib, beshta gol urdi va to‘rtta samarali uzatma amalga oshirdi. Manbalarga ko‘ra, «Malyorka» futbolchini «Barselona»dan atigi 500 ming yevroga sotib oldi.
Bu transfer jamoalar uchun strategik ahamiyatga ega bo‘lib, yosh futbolchining rivojlanishi uchun yangi imkoniyatlar yaratadi.

Нападающий Барселоны Пабло Торре перешел в Мальорку
Нападающий полузащитник «Барселоны» Пабло Торре перешел в клуб «Мальорка». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщила пресс-служба «сине-фиолетовой» команды. Руководство клуба достигло соглашения о трансфере 22-летнего испанского футболиста.
Кроме того, «Барселона» будет иметь приоритетное право на обратный выкуп футболиста и получит определенный процент от будущего трансфера. Пабло Торре играет за «Барселону» с 2022 года.
За это время он провел 27 матчей, забил пять голов и сделал четыре результативные передачи. По данным источников, «Мальорка» купила футболиста у «Барселоны» всего за 500 тысяч евро.
Этот трансфер имеет стратегическое значение для команд и создаст новые возможности для развития молодого футболиста.