Jamoa tarkibini to‘liq shakllantirishdagi muammolar sabab treninglar boshlanishi biroz tartibsiz kechdi. Adiyevning so‘zlariga ko‘ra, hozirda futbolchilar asta-sekin yig‘ilmoqda va ular turli holatda mashg‘ulotlarga kirishyapti.
Shuning uchun mavsum boshlanishiga tayyorgarlik darajasi turlicha. O‘tgan mavsum jamoa Rossiya chempionatining turnir jadvalida o‘nchi o‘rinni egallagan edi.
Oraliq davrda Magomed Adiyev jamoa bosh murabbiyi lavozimiga tayinlandi va oldingi murabbiy Igor Osinkin o‘rnini egalladi. Shuningdek, ko‘plab futbolchilar tarkibni tark etdi.
Yangi mavsum Rossiya Professional Futbol Ligasi doirasida 18 iyul kuni boshlanadi. Jamoa yangi mavsumga to‘liq tayyor bo‘lishga harakat qilmoqda.

Adiyev: Команда "Крылья" готовится к новому сезону
Главный тренер самарского футбольного клуба "Крылья Советов" Магомед Адиyev оценил процесс подготовки к новому сезону. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Из-за проблем с формированием состава тренировки начались немного беспорядочно. По словам Адиева, в настоящее время футболисты постепенно собираются и участвуют в занятиях в различных режимах.
Поэтому уровень подготовки к началу сезона различен. В прошлом сезоне команда заняла десятое место в турнирной таблице чемпионата России.
В промежуточный период Магомед Адиyev был назначен главным тренером команды, заменив предыдущего тренера Игоря Осинкина. Также многих футболистов покинули состав.
Новый сезон начнется в рамках Российской Профессиональной Футбольной Лиги 18 июля. Команда старается полностью подготовиться к новому сезону.