Ponomaryov Pinyayev o‘yini haqida aniq fikr bildirdi
Sobiq Sovet Ittifoqi terma jamoasi va poytaxtning CSKA klubi sobiq futbolchisi Sharqiy Yevropaning eng yaxshi yosh futbolchilari ro‘yxatiga kirgan “Lokomotiv” futbolchisining natijasini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq ma’lum qilinishicha, Pinyayev CIES Football Observatory tomonidan tuzilgan reytingda birinchi o‘rinni egallagan. Poytaxt CSKA jamoasining yarim himoyachisi Matvey Kislyak esa uchinchi o‘rinda joylashgan edi.
Ponomaryovning so‘zlariga ko‘ra, Pinyayev bu reytingda birinchi bo‘lsa-da, u faqat tezkor va chaqqon futbolchi hisoblanadi. Uning o‘yini ayniqsa ajralib turmaydi.
U bir necha mavsum davomida faol o‘ynagan bo‘lsa-da, kelajakda katta yutuqlarga erishishini kutish qiyin. O‘tgan mavsumda Pinyayev barcha klublar o‘rtasidagi musobaqalarda jami 28 o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urdi va 8 ta samarali uzatma berdi.
Bu natijalar uning jamoaga foydali futbolchi ekanligini ko‘rsatadi, ammo katta rivojlanish uchun hali imkoniyatlari cheklanmagan. Umuman olganda, yosh futbolchilarning reytingi ularning hozirgi holatini aks ettiradi, biroq kelajakdagi muvaffaqiyatlar ko‘proq mehnat va tajriba talab qiladi.

Пономарёв точно высказал своё мнение о игре Пиняева
Бывший игрок сборной СССР и клуба ЦСКА столицы оценил результаты футболиста "Локомотива", который вошел в список лучших молодых футболистов Восточной Европы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее сообщалось, что Пиняев занял первое место в рейтинге, составленном CIES Football Observatory. Полузащитник столичного ЦСКА Матвей Кисляк занял третье место.
По словам Пономарева, хотя Пиняев и занимает первое место в этом рейтинге, он является лишь быстрым и ловким футболистом. Его игра не выделяется особенно.
Хотя он активно играл в течение нескольких сезонов, трудно ожидать, что в будущем он добьется больших успехов. В прошлом сезоне Пиняев провел 28 матчей во всех турнирах, забил 11 голов и сделал 8 результативных передач.
Эти результаты показывают, что он полезный игрок для команды, но у него еще есть возможности для большого развития. В целом, рейтинг молодых футболистов отражает их текущее состояние, однако будущие успехи требуют больше труда и опыта.