Mostovoy og‘ir kasallikdan keyin maydonga qaytmoqda
Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasi yarim himoyachisi Andrey Mostovoy hozirgi holati haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mostovoy yig‘inlarga boshqa futbolchilardan biroz kechroq qo‘shilgan, chunki milliy jamoa o‘yinlari sabab dam olgan edi. U yig‘inga kelganidan so‘ng, afsuski, og‘ir kasallikka chalingan va antibiotiklar qabul qilganini aytdi.
Hozirgi vaqtda holati juda og‘ir ekanligini ta’kidladi. 14 iyul kuni «Zenit» Serbiya «Vojvodina» klubi bilan o‘tkazgan do‘stona o‘yinda 2:0 hisobida g‘alaba qozondi.
Ushbu o‘yinda Mostovoy penalti zarbasini aniq bajarib, jamoasining gollaridan birini kiritdi. 20 iyul kuni «Zenit» mamlakat chempionatida «Rostov» jamoasi bilan birinchi o‘yinini boshlaydi.
Jamoa va muxlislar bu o‘yinga katta umid bilan qaramoqda. Mostovoyning sog‘ligi yaxshilanishi va maydonga tezda qaytishi kutilyapti.

Мостовой возвращается на поле после тяжелой болезни
Полузащитник петербургского «Зенита» Андрей Мостовой рассказал о своем текущем состоянии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мостовой присоединился к сборам немного позже других футболистов, так как отдыхал из-за матчей национальной команды. Он сообщил, что, к сожалению, после приезда на сборы заболел тяжелой болезнью и принимал антибиотики.
В настоящее время он отметил, что его состояние очень тяжелое. 14 июля «Зенит» одержал победу со счетом 2:0 в товарищеском матче против сербского клуба «Войводина».
В этом матче Мостовой точно исполнил пенальти и забил один из голов своей команды. 20 июля «Зенит» начнет свой первый матч в чемпионате страны против команды «Ростов».
Команда и болельщики с большим ожиданием смотрят на этот матч. Ожидается, что здоровье Мостового улучшится и он быстро вернется на поле.