Glebov: CSKA jamoasida go‘sht iste’moli taqiqlandi
Moskvadagi CSKA jamoasining yarim himoyachisi Kirill Glebov yangi bosh murabbiy Fabio Chelestini tomonidan joriy etilgan taqiq haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoada qoidalar yanada qattiqlashgan va ularga go‘sht iste’mol qilish taqiqlandi. Bu yangi qoidalardan biri bo‘lib, kelajakda qanday o‘zgarishlar bo‘lishini ko‘rib chiqamiz, deya ta’kidladi yarim himoyachi «Match TV» telekanaliga bergan intervyusida.
Eslatib o‘tamiz, Chelestini o‘tgan oy CSKA bosh murabbiyi lavozimiga tayinlangan. Shveytsariyalik mutaxassis «armiyachilar» klubiga ikki yillik shartnoma imzolagan bo‘lib, shartnomani yana bir yilga uzaytirish imkoniyati mavjud.
Yangi mavsumda Rossiya Premer Ligasi doirasida Moskva jamoasi elitaga qaytgan «Orenburg» jamoasi bilan o‘yinni boshlaydi. Ushbu o‘yin jamoaning yangi mavsumdagi ilk bahsi bo‘ladi.
Jamoa murabbiyining qat’iy qoidalari va yangi boshlang‘ich bosqichda muvaffaqiyatga erishish maqsadida tayyorgarlik ko‘rilmoqda.

Глебов: В команде ЦСКА запретили потребление мяса
Полузащитник московского ЦСКА Кирилл Глебов рассказал о запрете, введенном новым главным тренером Фабио Челестини. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в команде правила стали более строгими, и им запрещено употребление мяса. Это одно из новых правил, и мы посмотрим, какие изменения будут в будущем, отметил полузащитник в интервью телеканалу «Матч ТВ».
Напомним, что Челестини был назначен главным тренером ЦСКА в прошлом месяце. Швейцарский специалист подписал двухлетний контракт с клубом «армейцев», с возможностью продления еще на один год.
В новом сезоне в рамках Российской Премьер-Лиги московская команда начнет игру с командой «Оренбург», вернувшейся в элиту. Этот матч станет первой игрой команды в новом сезоне.