Zenit Braziliyalik hujumchini sotib olmoqchi
Braziliyaning "Kruzeiro" jamoasi hujumchisi Kayyo Jorje Sankt-Peterburgning "Zenit" klubining qiziqish doirasiga kirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda UOL manbasi xabar bermoqda. Manbaning ma'lumotlariga ko‘ra, 23 yoshli hujumchi "ko‘k-oq-ko‘k" jamoasining ustuvor maqsadlaridan biri hisoblanadi.
Shu bilan birga, braziliyalik tomon o‘zining yetakchi futbolchisidan ajralishga shoshilmayapti. Jorje joriy Braziliya chempionatida "Kruzeiro" tarkibida 12 ta o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urdi va hujumchilar poygasida yetakchilik qilmoqda.
Bundan oldin "Zenit" safini yarim himoyachi Jerson to‘ldirgan edi. U "Flamengo" klubidan "ko‘k-oq-ko‘k" jamoaga kelib qo‘shilgan.
Ushbu transferlar "Zenit"ning jamoaviy kuchini oshirish va yangi mavsumda yuqori natijalarga erishish maqsadida amalga oshirilmoqda. Kayyo Jorjening klubga qo‘shilishi jamoaning hujum chizig‘ini yanada kuchaytirishi kutilmoqda.

Зенит хочет купить бразильского нападающего
Нападающий бразильского клуба "Крузейро" Кайо Жорже попал в сферу интересов санкт-петербургского клуба "Зенит". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает источник UOL. По данным источника, 23-летний нападающий является одной из приоритетных целей "сине-бело-голубых".
При этом бразильская сторона не спешит расставаться со своим ведущим футболистом. Жорже провел 12 матчей в текущем чемпионате Бразилии за "Крузейро", забив 11 голов и возглавляя гонку бомбардиров.
Ранее состав "Зенита" пополнил полузащитник Жерсон. Он присоединился к "сине-бело-голубым" из клуба "Фламенго".
Эти трансферы осуществляются с целью повышения командной силы "Зенита" и достижения высоких результатов в новом сезоне. Ожидается, что присоединение Кайо Жорже усилит атакующую линию команды.