Shevchenko: Chelsea jahon chempionatida g‘alaba qildi
Sobiq «Milan» va «Chelsea» jamoalarining futbolchisi Andrey Shevchenko 2025 yilda AQShda o‘tkazilgan klub jahon chempionatida London jamoasining g‘alabasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U «Chelsea» jamoasini musobaqadagi yutug‘i bilan samimiy tabrikladi. Shevchenko fikricha, bu yutuq klub, futbolchilar va muxlislar uchun katta ahamiyatga ega.
U sobiq jamoasining yuqori cho‘qqida ekanligini ko‘rib faxrlanishini ta’kidladi. Shuningdek, u jamoani ushbu muvaffaqiyatdan to‘liq zavqlanishga chaqirdi, chunki ular bunga loyiqdirlar.
Final o‘yinda «Chelsea» fransuzlarning «PSJ» jamoasiga qarshi maydonga tushdi. Enzo Mareski boshchiligidagi London jamoasi parijliklarni aniq hisob bilan 3:0 mag‘lub etdi.
Ushbu g‘alaba «Chelsea» uchun tarixiy voqea bo‘lib, klub jahon miqyosida o‘z o‘rnini mustahkamladi. Shevchenko tomonidan bildirilgan fikrlar ijtimoiy tarmoqlarda keng tarqaldi va muxlislar tomonidan iliq kutib olindi.

Шевченко: Челси победил на чемпионате мира
Бывший футболист команд «Милан» и «Челси» Андрей Шевченко высказал свое мнение о победе лондонской команды на клубном чемпионате мира, который прошел в США в 2025 году. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он искренне поздравил команду «Челси» с успехом в турнире. По мнению Шевченко, эта победа имеет большое значение для клуба, игроков и болельщиков.
Он отметил, что гордится тем, что его бывшая команда на вершине. Также он призвал команду полностью насладиться этим успехом, так как они этого заслуживают.
В финальном матче «Челси» вышел на поле против французского клуба «ПСЖ». Лондонская команда под руководством Энцо Маерески одержала уверенную победу со счетом 3:0.
Эта победа стала историческим событием для «Челси», укрепив клуб на мировом уровне. Мнения, высказанные Шевченко, широко распространились в социальных сетях и были тепло встречены болельщиками.