Tramp Pele tarixdagi eng yaxshi futbolchi deb atadi
AQShning amaldagi prezidenti Donald Tramp tarixdagi eng yaxshi futbolchi kim ekanligini aytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yoshligida Pele ismli futbolchini kuzatganini va u "Kosmos" klubida o'ynaganini ta’kidladi. Tramp Pele o‘yinini ko‘rganini va uning mahoratini juda yuqori baholaganini bildirdi.
Prezidentning so‘zlariga ko‘ra, Pele o‘sha davrda juda ajoyib futbolchi bo‘lgan. Shuningdek, AQShda 2025-yilda klub jahon chempionati bo‘lib o‘tdi.
Musobaqaning finalida Londonning "Chelsi" klubi Fransiyaning "PSJ" jamoasi bilan bellashdi. Angliya klubi final o‘yinida 3:0 hisobida g‘alaba qozondi.
Donald Tramp final o‘yiniga tashrif buyurib, sovrin topshirish marosimida ishtirok etdi. Ushbu voqea mamlakat futbolining rivojlanishi va xalqaro miqyosdagi yutuqlari haqida katta e’tibor qaratilishidan dalolat beradi.

Трамп назвал Пеле лучшим футболистом в истории
Действующий президент США Дональд Трамп назвал лучшего футболиста в истории. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в молодости следил за футболистом по имени Пеле, который играл в клубе "Космос". Трамп заявил, что видел игру Пеле и очень высоко оценил его мастерство.
По словам президента, Пеле был замечательным футболистом своего времени. Также в США в 2025 году прошел клубный чемпионат мира.
В финале турнира лондонский клуб "Челси" сразился с французской командой "ПСЖ". Английский клуб одержал победу в финальном матче со счетом 3:0.
Дональд Трамп посетил финальный матч и принял участие в церемонии вручения призов. Это событие свидетельствует о большом внимании к развитию футбола в стране и международным достижениям.