ясно ветер 1.5 м/с, С
Barcelona jamoasining darvozaboni Mark-Andre ter Shtegen klubni tark etishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Diario Sport nashrining xabar berishicha, Turkiyaning Galatasaray klubi 33 yoshli nemis futbolchisiga to‘rt yillik shartnoma taklif qilgan. Bu shartnoma Barcelona bilan taqqoslaganda yuqori maoshni o‘z ichiga oladi.
Biroq Galatasaray klubi ter Shtegenni faqat bepul asosda olishga tayyorligini bildirgan. Mark-Andre ter Shtegen 2014 yildan beri Barcelona sharafini himoya qilmoqda.
O‘tgan mavsumda u barcha turnirlarda jami to‘qqizta o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol o‘tkazib yuborgan. Futbolchining joriy shartnomasi 2028 yilgacha tuzilgan bo‘lsa-da, klub rahbariyati erta Joan Garsiya xarid qilgandan so‘ng, nemis darvozaboniga ishonchni kamaytirdi.
Shu sababli ter Shtegenning klubni tark etishi ehtimoli yuqori bo‘lib, yaqin kelajakda uning yangi jamoaga o‘tishi kutilmoqda. Barcelona va futbolchi o‘rtasidagi munosabatlar va shartnoma tafsilotlari haqida qo‘shimcha ma’lumotlar yaqin kunlarda e’lon qilinishi mumkin.

Тер Штегену было предложено четырехлетнее соглашение от Галатасарая
Вратарь команды Барселона Марк-Андре тер Штеген может покинуть клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Diario Sport, турецкий клуб Галатасарай предложил 33-летнему немецкому футболисту четырехлетний контракт. Этот контракт включает более высокую зарплату по сравнению с Барселоной.
Однако клуб Галатасарай заявил, что готов приобрести тер Штегена только на бесплатной основе. Марк-Андре тер Штеген защищает цвета Барселоны с 2014 года.
В прошлом сезоне он выходил на поле в девяти матчах во всех турнирах и пропустил 11 голов. Хотя текущий контракт футболиста заключен до 2028 года, руководство клуба снизило доверие к немецкому вратарю после ранней покупки Жоана Гарсии.
Поэтому вероятность того, что тер Штеген покинет клуб, высока, и в ближайшем будущем ожидается его переход в новую команду. Дополнительная информация о взаимоотношениях между Барселоной и футболистом, а также детали контракта могут быть опубликованы в ближайшие дни.
В центральном стадионе города Бухара прошел матч, посвященный третьему туру Суперлиги. Об этом сообщает Zamin.uz. В этой игре хозяева, команда «Бухара», принимала гостей из «Хорезма» и подарила