Agent Kristoforning boshqa mijozlari RPLga o‘tmaydi
Futbol agenti Aleksandr Bonnefon, Moskva «Spartak»ining yarim himoyachisi Kristofor Martinsning manfaatlarini himoya qiluvchi shaxs, uning boshqa mijozlari Rossiya Premer Ligasi klublariga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agent Metaratings.ru saytiga bergan intervyusida, mijozlarining Rossiya klublariga o‘tishi ehtimoli pastligini, bunga shubha bilan qarashini ta’kidladi. Kristofor Martins 2022-yil boshidan buyon «qizil-oq» jamoa sharafini himoya qilib kelmoqda.
U klub tarkibida jami 107 o‘yinda maydonga tushib, 18 ta gol urgan va 16 ta golli uzatma amalga oshirgan. 14-iyul kuni Kristofor Martins «Spartak» bilan yangi shartnoma imzolagani e’lon qilindi.
Yangi kelishuv 2028-yil yozigacha mo‘ljallangan bo‘lib, futbolchining klubdagi faoliyatini davom ettirishini ta’minlaydi. Shu tariqa, agentning so‘zlariga ko‘ra, boshqa mijozlari hozircha Rossiya Premer Ligasi klublariga o‘tishi kutilmayapti.

Агент Кристофоринг других клиентов не переходят на RPL
Футбольный агент Александр Боннефон, представляющий интересы полузащитника московского «Спартака» Кристофора Мартинса, высказал мнение о переходе его других клиентов в клубы Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью сайту Metaratings.ru агент отметил, что вероятность перехода его клиентов в российские клубы низка и он с сомнением относится к этому. Кристофор Мартинс защищает цвета «красно-белых» с начала 2022 года.
Он провел в составе клуба в общей сложности 107 матчей, забил 18 голов и отдал 16 голевых передач. 14 июля было объявлено о подписании Кристофором Мартинсом нового контракта со «Спартаком».
Новое соглашение рассчитано до лета 2028 года и обеспечивает продолжение карьеры футболиста в клубе. Таким образом, по словам агента, переходы других клиентов в клубы Российской Премьер-Лиги в настоящее время не ожидаются.