Mashhur rossiyalik murabbiy Yuri Syomin Rossiya chempionati yangi mavsumida “Dinamo” jamoasi chempionlik uchun kurasha oladimi, degan savolga o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning fikricha, “Dinamo” chempionlik uchun juda yaxshi imkoniyatlarga ega, chunki jamoa jiddiy kuchaygan. Syominning aytishicha, “Dinamo” faqatgina ishtirok etishi emas, balki chempionlikni qo‘lga kiritishi shart.
O‘tgan mavsumda “Dinamo” Rossiya chempionatida beshinchi o‘rinni egallagan. Yozda jamoaning bosh murabbiyi sifatida Valeriy Karpin tayinlandi.
Yangi mavsumning birinchi turida poytaxt jamoasi o‘z maydonida “Baltika” jamoasini qabul qiladi. Uchrashuv juma kuni, 18 iyul kuni bo‘lib o‘tadi.
Shu bilan birga, mutaxassis jamoaning yangi mavsumda yuqori natijalarga erishishiga ishonch bildirgan. “Dinamo” muxlislari uchun yangi mavsum katta umidlar va muvaffaqiyatlar olib kelishi kutilmoqda.
Jamoaning kuchayishi va yangi murabbiy boshqaruvida yaxshi o‘yin ko‘rsatishi muxlislarni quvontiradi. Umuman olganda, “Dinamo” chempionlik uchun kuchli raqib hisoblanadi va yangi mavsumda o‘z imkoniyatlarini namoyish etishga tayyor.

Сёмин: Динамо должна выиграть чемпионат России
Известный российский тренер Юрий Сёмин высказал свое мнение о том, сможет ли команда "Динамо" бороться за чемпионство в новом сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, у "Динамо" есть отличные шансы на чемпионство, так как команда значительно усилилась. Сёмин отметил, что "Динамо" должно не только участвовать, но и завоевать чемпионство.
В прошлом сезоне "Динамо" заняло пятое место в чемпионате России. Летом главным тренером команды был назначен Валерий Карпин.
В первом туре нового сезона столичная команда примет "Балтику" на своем поле. Матч состоится в пятницу, 18 июля.
Кроме того, специалист выразил уверенность в том, что команда добьется высоких результатов в новом сезоне. Ожидается, что новый сезон принесет большие надежды и успехи для болельщиков "Динамо".
Укрепление команды и хорошая игра под руководством нового тренера порадует болельщиков. В целом, "Динамо" является сильным соперником в борьбе за чемпионство и готово продемонстрировать свои возможности в новом сезоне.