Sobiq «Dinamo» jamoasi bosh murabbiyi Sergey Silkin poytaxt jamoasining hujumchi futbolchilari darajasini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yangi bosh murabbiy Valeriy Karpinning transfer siyosatini ma’qulladi va uning jamoaga to‘g‘ri o‘yinchilarni olib kelayotganini ta’kidladi. Silkin fikricha, hujum chizig‘ida «Dinamo» Rossiya futbol chempionatida eng kuchli jamoalardan biridir.
U, shuningdek, Ivan Sergeevning jamoaning yulduzi bo‘lishi mumkinligini aytdi. Hozirda esa Tjukavin sog‘lig‘ini tiklab, jamoaga yordam berishga tayyorlanmoqda.
O‘tgan mavsumda 30 yoshli Ivan Sergeev «Kryl’ya Sovetov» safida 25 o‘yinda to‘qqizta gol urgan. Joriy yozda «Dinamo» hujumchi uchun deyarli to‘rt million yevro to‘ladi.
Rossiya chempionatining birinchi turida Karpinning shogirdlari o‘z maydonida «Baltika» jamoasini qabul qiladi. Uchrashuv 18 iyul kuni bo‘lib o‘tadi.

Сергеев может стать звездой в атаке «Динамо»
Бывший главный тренер «Динамо» Сергей Силкин оценил уровень нападающих столичной команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он одобрил трансферную политику нового главного тренера Валерия Карпина и отметил, что он привлекает в команду правильных игроков. По мнению Силкина, в атакующей линии «Динамо» является одной из сильнейших команд в чемпионате России.
Он также сказал, что Иван Сергеев может стать звездой команды. В настоящее время Тюкавин восстанавливает здоровье и готовится помочь команде.
В прошлом сезоне 30-летний Иван Сергеев забил девять голов в 25 матчах за «Крылья Советов». Этим летом «Динамо» заплатило почти четыре миллиона евро за нападающего.
В первом туре чемпионата России подопечные Карпина примут на своем поле команду «Балтика». Матч состоится 18 июля.