Sobiq “Manchester United” va Fransiya terma jamoasi hujumchisi Lui Saa sobiq jamoadoshi Krishtianu Ronalduning maoshi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi shartnomaga ko‘ra, Ronalduning “Al-Nasr” klubida kelasi mavsum uchun 183 million yevro maosh olishi kutilmoqda. Saa fikricha, futbol va jamiyat uchun qilgan xizmatlari sababli u haftasiga 1 milliard yevro maoshga loyiqdir.
Fransiyalik mutaxassisning ta’kidlashicha, Ronaldo o‘yin darajasini hali ham yuqori saqlab qolmoqda va u 40 yoshda emas, balki 25 yoshdagidek o‘ynayapti. Shu bilan birga, u “Manchester United” jamoasida hozirgi kunda o‘yin ko‘rsatkichlari past bo‘lgan futbolchilar ham borligini ta’kidladi.
Bu fikrlar futbol olamida keng muhokamalarga sabab bo‘lmoqda. Ronaldo o‘zining yuqori professional darajasi bilan ko‘plab muxlislar va mutaxassislarning hurmatini qozongan.

Saa: Роналду — футболист, достойный миллиарда евро зарплаты
Бывший нападающий «Манчестер Юнайтед» и сборной Франции Луи Саа высказался о зарплате своего бывшего одноклубника Криштиану Роналду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно новому контракту, ожидается, что Роналду получит 183 миллиона евро зарплаты в следующем сезоне в клубе «Аль-Наср». По мнению Саа, из-за его услуг для футбола и общества он достоин зарплаты в 1 миллиард евро в неделю.
Французский специалист отметил, что Роналду по-прежнему сохраняет высокий уровень игры и выступает не как 40-летний, а как 25-летний. При этом он подчеркнул, что в команде «Манчестер Юнайтед» сейчас есть футболисты с низкими показателями игры.
Эти мнения вызывают широкие обсуждения в мире футбола. Роналду завоевал уважение многих поклонников и специалистов своим высоким профессиональным уровнем.