Safonov mag‘lubiyat achchiligini esdan chiqardi
Rossiyalik darvozabon Matvey Safonov jamoasining Jahon klublar chempionati finalida mag‘lub bo‘lishiga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Parijliklar hal qiluvchi o‘yinda 0:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu natija tanaffusga qadar aniqlangan edi.
Safonov Telegram kanalida so‘nggi yilda mag‘lubiyatning achchiligi uncha esdan chiqib ketganini, ammo salbiy tajribadan saboq olish muhimligini ta’kidladi. O‘yinda ikki golni Kul Palmer urgan, yana bir golni esa Joao Pedro Palmerning uzatmasidan kiritdi.
Rossiyalik darvozabon butun turnir davomida maydonda bir daqiqa ham o‘ynamadi. Jahon klublar chempionati ilk bor yangi formatda, 32 klub ishtirokida o‘tkazildi va bu o‘zgarish futbolchilar hamda jamoa vakillari tomonidan tanqidga uchradi.
Turnirning yangi tizimi haqida turli fikrlar bildirildi, ammo musobaqa davomida ko‘plab o‘yinlar qiziqarli kechdi. Safonov va uning jamoasi kelajakda yaxshiroq natijalarga erishish uchun ko‘proq harakat qilishlari kerakligini ta’kidladi.

Председатель парламента Ирана раскрыл военные приготовления США
Российский вратарь Матвей Сафонов прокомментировал поражение своей команды в финале чемпионата мира клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Парижане проиграли в решающем матче со счетом 0:3. Этот результат был определен до перерыва.
Сафонов в своем Telegram-канале отметил, что в течение последнего года горечь поражения не так сильно ощущается, однако важно извлекать уроки из негативного опыта. В матче два гола забил Кул Палмер, еще один гол был забит после передачи Жоау Педро Палмера.
Российский вратарь не провел ни одной минуты на поле на протяжении всего турнира. Чемпионат мира клубов впервые прошел в новом формате с участием 32 клубов, и это изменение подверглось критике со стороны игроков и представителей команд.
О новой системе турнира было высказано множество мнений, однако в ходе соревнования прошло много интересных матчей. Сафонов подчеркнул, что его команда должна приложить больше усилий для достижения лучших результатов в будущем.