Dyakov: Pinyayev ko‘proq mehnat qilishi kerak
Sobiq “Dinamo” jamoasi himoyachisi Vitaliy Dyakov Sergey Pinyayevning Sharqiy Yevropaning eng yaxshi yosh futbolchilari reytingiga kirishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Xalqaro sport tadqiqotlari markazi Pinyayevni, Moskva “Lokomotiv” jamoasi sharafini himoya qilayotgan futbolchini, birinchi o‘ringa qo‘ydi. Dyakovning so‘zlariga ko‘ra, Pinyayev yosh va uning oldida hali ko‘p imkoniyatlar bor.
U eng yaxshi futbolchi ekanligini aniq aytish qiyin, lekin bunday tan olingani uchun bu uning uchun katta sharaf va g‘urur manbai bo‘ladi. Shu bilan birga, u o‘z mahoratini yanada oshirishi kerak, deb ta’kidladi Dyakov.
O‘tgan mavsumda 20 yoshli Pinyayev barcha klub musobaqalarida jami 38 o‘yin o‘tkazib, 11 ta gol urdi va 8 ta samarali uzatmani amalga oshirdi. Bu ko‘rsatkichlar uning jamoa uchun muhim futbolchi ekanligini ko‘rsatadi va kelajakda yanada yuksalishiga ishonch uyg‘otadi.

Дьяков: Пиняеву нужно работать больше
Бывший защитник команды «Динамо» Виталий Дьяков высказал мнение о том, что Сергей Пиняев вошел в рейтинг лучших молодых футболистов Восточной Европы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Международный центр спортивных исследований поставил Пиняева, игрока московского «Локомотива», на первое место. По словам Дьякова, Пиняев молод и у него еще много возможностей впереди.
Сказать, что он лучший футболист, сложно, но такое признание станет для него большой честью и источником гордости. В то же время, он должен продолжать развивать свои навыки, подчеркнул Дьяков.
В прошлом сезоне 20-летний Пиняев провел 38 матчей во всех клубных соревнованиях, забил 11 голов и сделал 8 результативных передач. Эти показатели свидетельствуют о том, что он является важным игроком для своей команды и внушают уверенность в его дальнейший рост.