Kolyvanov: Barkoni almashtirish Ugaldeden qiyinroq
Igor Kolyvanov Moskva “Spartak” jamoasining hujumchisi Esekyel Barkoni va hujumchi Manfred Ugaldeni yo‘qotish ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlashicha, Barko “Spartak” uchun muhim o‘yinchi hisoblanadi va uning ketishi jamoa uchun katta yo‘qotish bo‘ladi. Ugalde esa chempionatning ikkinchi yarimida yaxshi o‘yin ko‘rsatmagan.
Barkoga o‘rinbosar topish esa ancha qiyin kechadi, dedi Kolyvanov “Chempionat” nashriga bergan intervyusida. Barko “Spartak”ga “River Pleyt”dan o‘tganidan beri deyarli bir yil o‘ynamoqda.
Ugalde esa Niderlandiyaning “Tvente” klubidan kelib, jamoada bir yarim yil faoliyat yuritmoqda. Avvalroq Rossiya terma jamoasining sobiq hujumchisi Dmitriy Sychyov Barko va Ugaldeni Rossiya Premer-ligasidagi eng yaxshi hujumiy tandem deb atagan edi.
Ushbu fikrlar jamoaning hujum chizig‘idagi o‘zgarishlar va kelajakdagi rejalar haqida muhim ma’lumot beradi. Shuningdek, bu futbolchilarning jamoadagi o‘rni va ahamiyati haqida aniq tasavvur hosil qilishga yordam beradi.

Колянов: Замена Баркони сложнее, чем Угальден
Игорь Колянов высказал мнение о вероятности потери нападающего московского "Спартака" Эсекьеля Барко и нападающего Мансфреда Угальде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что Барко является важным игроком для "Спартака", и его уход станет большой потерей для команды. Угальде же не показывал хорошую игру во второй половине чемпионата.
Найти замену Барко будет довольно сложно, сказал Колянов в интервью изданию "Чемпионат". Барко играет за "Спартак" почти год с тех пор, как перешел из "Ривер Плейт".
Угальде пришел из нидерландского клуба "Твенте" и выступает за команду полтора года. Ранее бывший нападающий сборной России Дмитрий Сычев называл Барко и Угальде лучшим атакующим тандемом в Российской Премьер-Лиге.
Эти мнения дают важную информацию о изменениях в атакующей линии команды и будущих планах. Также это помогает создать четкое представление о роли и значимости этих футболистов в команде.