Rossiya davlat dumasi deputati Dmitriy Svishchov Rossiya futbol uyushmasi rahbari Aleksandr Dyukovning Rossiya jamoalari xalqaro musobaqalarga tez orada qaytishi haqida aytgan so‘zlariga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Dyukov jamoalarning 2025 yil oxirigacha xalqaro maydonlarga qaytishiga umid qilmoqda. Deputat ta’kidlaganidek, hozirgi kunda Rossiya futboli 2022 yildagi holatidan deyarli farq qilmaydi va bu masalada o‘zgarishlar hali yuz bermagan.
Svishchovning fikricha, Dyukov FIFA va UEFA bilan olib borilayotgan muzokaralarning ayrim nozik jihatlarini bilishi mumkin, lekin u bularni omma bilan baham ko‘rmayapti. Hozirgi vaziyatda Rossiya futbolining xalqaro musobaqalarga qaytishi hali orzu darajasida qolmoqda va bu jarayon biroz vaqt talab qilishi aniq.

Международное возвращение российского футбола все еще мечта
Депутат Государственной Думы России Дмитрий Свищев прокомментировал слова главы Российского футбольного союза Александра Дюкова о том, что российские команды скоро вернутся на международные соревнования. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Дюков надеется, что команды вернутся на международные площадки до конца 2025 года. Как отметил депутат, в настоящее время российский футбол практически не изменился с 2022 года, и в этом вопросе изменений пока не произошло.
По мнению Свищева, Дюков может знать некоторые тонкости переговоров с FIFA и UEFA, но он не делится ими с общественностью. В текущей ситуации возвращение российского футбола на международные соревнования остается на уровне мечты, и этот процесс, безусловно, потребует времени.