19 yoshli yarim himoyachi Pol Vaner, huquqlari Myunxenning «Bavariya» klubiga tegishli bo‘lgan futbolchi, yangi ijaraga ketishga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqida Sport Bild nashri xabar bermoqda. Yarim himoyachining zaxira o‘rinbosari sifatidagi roli uni qoniqtirmayapti, shuning uchun u o‘ziga boshqa imkoniyatlar izlamoqda.
«Bavariya» klubi Vanerni sotishi mumkin, ammo qayta sotib olish huquqi bilan. 2024/2025 yilgi mavsumda Pol «Xaydenhaym» klubida ijara asosida o‘ynadi.
U ushbu mavsumda 41 ta o‘yinda maydonga tushib, 6 ta gol urdi va 4 ta golli uzatma berdi. Shu yozda Vaner Germaniya yoshlar terma jamoasi tarkibida Yevropa U21 chempionatida kumush medallarni qo‘lga kiritdi.

Бавария может сдать полузащитника в аренду
19-летний полузащитник Пол Ванер, права на которого принадлежат мюнхенскому клубу «Бавария», готовится к новому переходу в аренду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Sport Bild. Роль полузащитника в качестве запасного игрока его не устраивает, поэтому он ищет другие возможности.
Клуб «Бавария» может продать Ванера, но с правом обратного выкупа. В сезоне 2024/2025 Пол играл в аренде в клубе «Хайденхайм».
В этом сезоне он вышел на поле в 41 матче, забил 6 голов и сделал 4 голевые передачи. Этим летом Ванер в составе молодежной сборной Германии завоевал серебряные медали на чемпионате Европы U21.