«Fenerbaxche» joriy yozda hujumchi Jon Duranni ijaraga olishga muvaffaq bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga «Al-Nasr» joriy qishda «Aston Villa»ga 77 million yevro to‘ladi. Kolumbiyalik futbolchi «Fenerbaxche»ning mavsumoldi tayyorgarligiga o‘z vaqtida kelmadi, bu esa jamoa bosh murabbiyi Joze Mourinyuni g‘azablantirdi.
Mourinyu bu holatni hurmatsizlik deb baholadi va aniq qoidalar mavjudligini ta’kidladi. U qoidalarni buzganlarga jazo berilishini bildirdi.
Murabbiy futbolchi kelganda suhbatlashishini aytdi, ammo uning kelishi shubhali ekanligini bildirgan. O‘tgan Turkiya chempionatida «Fenerbaxche» musobaqa jadvalida ikkinchi o‘rinni egalladi.
Chempionlik unvonini esa «Galatasaroy» qo‘lga kiritdi. Bu holatlar jamoa ichidagi intizom va tartib muhimligini yana bir bor ko‘rsatmoqda.
Jamoa bosh murabbiyining qat’iyligi futbolchilarning intizomini oshirishga qaratilgan. Shuningdek, kelgusida bunday vaziyatlarning takrorlanmasligi uchun jiddiy choralar ko‘riladi.

Моуринью жестко раскритиковал задержку Дюранга
«Фенербахче» в этом летнем трансферном окне удалось арендовать нападающего Джона Дурана. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ему «Аль-Наср» зимой заплатил «Астон Вилле» 77 миллионов евро. Колумбийский футболист не пришел вовремя на предсезонную подготовку «Фенербахче», что разозлило главного тренера команды Жозе Моуринью.
Моуринью оценил эту ситуацию как неуважение и подчеркнул, что существуют четкие правила. Он заявил, что нарушителям будут назначены наказания.
Тренер сказал, что поговорит с футболистом, когда тот придет, но отметил, что его приход вызывает сомнения. В прошлом чемпионате Турции «Фенербахче» занял второе место в турнирной таблице.
Титул чемпиона завоевал «Галатасарай». Эти обстоятельства еще раз подчеркивают важность дисциплины и порядка в команде.
Строгость главного тренера направлена на повышение дисциплины игроков. Также будут приняты серьезные меры, чтобы такие ситуации больше не повторялись.