Bulykin: Jerson Zenitda qanday o‘ynashini ko‘ramiz
Rossiya terma jamoasining sobiq hujumchisi Dmitriy Bulykin braziliyalik yarim himoyachi Jersonning Sankt-Peterburgning Zenit jamoasiga o‘tishini ijobiy baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bunga ko‘ra, bu o‘z navbatida chempionat mavqeyini oshiradi, biroq Jersonning yangi jamoada qanday o‘ynashi va o‘zini qanday ko‘rsatishi muhim ekanligini ta’kidladi. Chunki Rossiya chempionati o‘ziga xos xususiyatlarga ega va hamma futbolchi unga moslasholmasligi mumkin.
Jerson 28 yoshda bo‘lib, Zenitga kelishidan oldin Braziliyada Flamengo jamoasida to‘p surgan. Shuningdek, u Marsel, Fluminense, Roma va Fiorentina klublarida ham o‘ynagan.
Braziliya terma jamoasida esa 14 o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urgan. So‘nggi mavsumda Jerson klub darajasida 28 o‘yinda ishtirok etib, 2 ta gol urdi va 4 ta golga uzatma berdi.

Булыкин: Джерсон как будет играть в Зените, мы увидим
Бывший нападающий сборной России Дмитрий Булыкин положительно оценил переход бразильского полузащитника Жерсона в санкт-петербургский клуб Зенит. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, это, в свою очередь, повысит статус чемпионата, однако он подчеркнул, что важно, как Жерсон будет играть в новой команде и как он себя проявит. Поскольку чемпионат России имеет свои особенности, и не каждый футболист может к ним адаптироваться.
Жерсону 28 лет, и перед переходом в Зенит он играл в Бразилии за клуб Фламенго. Также он выступал за Марсель, Флуминенсе, Рому и Фиорентину.
В сборной Бразилии он провел 14 матчей и забил один гол. В последнем сезоне Жерсон принял участие в 28 матчах на клубном уровне, забил 2 гола и отдал 4 голевые передачи.