Futbol mutaxassisi Aleksandr Grigoryan Rossiya Premyer Ligasi chempionligi ortidan “Krasnodar” jamoasining mavqei o‘zgarishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, mental jihatdan “Krasnodar” endi avvalgidek emas. Oldingi yengil va erkin o‘yin uslubi yo‘qolgan, jamoa boshqa ruhda, u endi jangovar jamoaga aylangan.
Bu haqda mutaxassis “Match TV” telekanalida so‘zlab berdi. Yangi mavsumda “Krasnodar” o‘zining birinchi uchrashuvini safarda “Pari NN” jamoasiga qarshi o‘tkazadi.
O‘yin 20 iyul, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi. O‘tgan mavsumda Murad Musayev boshchiligidagi “Krasnodar” Rossiya chempionatida birinchi o‘rinni egallab, Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasini bir ballga ortda qoldirgan edi.
Bu g‘alaba “Krasnodar” uchun muhim bosqich bo‘lib, jamoaning yangi mavqei va o‘yin uslubini belgilab berdi. Endilikda ular yanada kuchli va maqsadli jamoa sifatida tanilmoqda.

Григорян: Команда Краснодар теперь в боевом духе
Футбольный специалист Александр Григорян после чемпионства в Российской Премьер-Лиге высказал мнение о изменении положения команды "Краснодар". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, ментально "Краснодар" теперь не такой, как раньше. Ушёл прежний легкий и свободный стиль игры, команда теперь в другом духе, она превратилась в боевую команду.
Об этом специалист рассказал на телеканале "Матч ТВ". В новом сезоне "Краснодар" проведет свою первую встречу в гостях против команды "Пари НН".
Игра состоится 20 июля, в воскресенье. В прошлом сезоне команда "Краснодар" под руководством Мурада Мусаева заняла первое место в чемпионате России, опередив санкт-петербургский "Зенит" на одно очко.
Эта победа стала важным этапом для "Краснодара", определившим новое положение команды и стиль игры. Теперь они становятся известны как более сильная и целеустремленная команда.