Garnacho Angliya Premyer ligasida qoladi
Argentina terma jamoasi hujumchisi Alehandro Garnacho yaqin kelajakdagi rejalari haqida qaror qildi, deb xabar beradi jurnalist Nikolo Skira. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, 20 yoshli futbolchi joriy transfer oynasida Angliya Premyer ligasini tark etishni rejalashtirmayapti. Garnachoga boshqa chempionatlardan qiziqish mavjud bo‘lsa-da, u Angliya Premyer ligasida qolishni xohlamoqda.
Argentina futbolchisining bozor qiymati 45 million yevroga teng hisoblanadi. Garnacho bilan «Manchester Yunayted» klubi o‘rtasidagi amaldagi shartnoma 2028 yilga qadar amal qiladi.
O‘tgan mavsumda Alehandro Garnacho jami 58 o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urgan va 10 ta golga assistentlik qilgan. Uning yoshiga qaramay, u jamoa uchun muhim futbolchilardan biri hisoblanadi.
Shu bilan birga, Garnachoning Angliyada qolish istagi uning kelajakdagi faoliyati uchun barqarorlik va rivojlanish imkoniyatlarini ta’minlashi kutilmoqda. Futbolchi o‘z mahoratini yanada oshirib, jamoasiga katta yordam berishni maqsad qilgan.
Shu sababli, hozirda uning transferi haqida jiddiy muzokaralar olib borilmaydi va u «Manchester Yunayted» bilan shartnomasini bajarishda davom etadi.

Гарначо останется в Английской Премьер-лиге
Нападающий сборной Аргентины Алехандро Гарначо принял решение о своих ближайших планах, сообщает журналист Николо Скира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, 20-летний футболист не планирует покидать Английскую Премьер-лигу в текущем трансферном окне. Несмотря на интерес со стороны других чемпионатов, Гарначо хочет остаться в Английской Премьер-лиге.
Рыночная стоимость аргентинского футболиста составляет 45 миллионов евро. Действующий контракт между Гарначо и клубом «Манчестер Юнайтед» действует до 2028 года.
В прошлом сезоне Алехандро Гарначо вышел на поле в 58 матчах, забил 11 голов и сделал 10 голевых передач. Несмотря на свой возраст, он считается одним из ключевых игроков команды.
При этом желание Гарначо остаться в Англии ожидается, что обеспечит стабильность и возможности для развития в его будущей карьере. Футболист нацелен на дальнейшее улучшение своих навыков и значительную помощь своей команде.
По этой причине в настоящее время серьезные переговоры о его трансфере не ведутся, и он продолжит выполнять свои обязательства перед «Манчестер Юнайтед».