Grishin: Dinamo Karpin boshqaruvida kuchaymoqda
O‘tgan davrda taniqli futbolchi bo‘lgan Aleksandr Grishin Moskva «Dinamo» jamoasi haqida Rossiya Premer-ligasi yangi mavsumining boshlanishi oldidan fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Grishinning so‘zlariga ko‘ra, do‘stlik uchrashuvlaridan ko‘rinib turibdiki, murabbiy Valeriy Karpin o‘z prinsiplaridan voz kechmayapti va jamoa 4-3-3 sxemasida yuqori bosim bilan o‘ynaydi. Grishin yangi mavsumda «Dinamo» futbolchilarining o‘yinini kuzatishdan katta qiziqish bildiradi.
Jamoa kuchaygan. Bitello ketmadi, Gladyshev o‘z formasini tikladi, Sergey yirik transfer bo‘ldi.
Yagona yo‘qotish — jarohat olgan Chaves. «Dinamo» o‘yini qiziqarli bo‘ladi, Karpinning barcha tamoyillari saqlanib qolgan, deya ta’kidlaydi Grishin.
Birinchi turda «Dinamo» «Baltika» jamoasini qabul qiladi. O‘yin juma kuni, 18 iyulda bo‘lib o‘tadi va Moskv vaqti bilan soat 20:30da boshlanadi.

Гришин: Динамо под управлением Карпина усиливается
В прошедший период известный футболист Александр Гришин высказал мнение о московском «Динамо» перед началом нового сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Гришина, из товарищеских матчей видно, что тренер Валерий Карпин не отказывается от своих принципов и команда играет в схеме 4-3-3 с высоким прессингом. Гришин проявляет большой интерес к наблюдению за игрой футболистов «Динамо» в новом сезоне.
Команда усилилась. Бителло не ушел, Гладышев восстановил свою форму, Сергей стал крупным трансфером.
Единственная потеря — травмированный Чавес. Игра «Динамо» будет интересной, все принципы Карпина сохраняются, подчеркивает Гришин.
В первом туре «Динамо» примет команду «Балтика». Игра пройдет в пятницу, 18 июля, и начнется в 20:30 по московскому времени.