Grishin: Orenburg kuchli jamoalar bilan kurasha olmaydi
Sobiq Moskva CSKA jamoasi o‘yinchisi Aleksandr Grishin "Orenburg" haqida fikr yuritdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U klubning Moskva "Torpedo" bilan bog‘liq vaziyat sabab RPLga tartibsiz tarzda qaytarilganini ta’kidladi. Grishinning so‘zlariga ko‘ra, kuchli jamoalardan o‘yinchilar tanlanadi, "Orenburg" esa faqat qolgan o‘yinchilarni yig‘ishga majbur bo‘ladi.
Balki boshqa klublar ham futbolchilar bilan yordam berishi mumkin, lekin hozirgi tarkibda "Orenburg" jiddiy natijaga erishishi qiyin. Eslatib o‘tamiz, "Orenburg" o'tgan mavsum oxirida 15-o‘rinni egallab, RPLni tark etgan edi.
Butun yoz davomida Ural klubi PARI ligasiga tayyorgarlik ko‘rdi, ammo so‘nggi haftada "Torpedo"ning diskvalifikatsiyasi sabab Orenburg RPLga qaytarildi. Bu holat jamoaning kelajakdagi o‘yinlariga ta’sir ko‘rsatishi mumkinligi haqida ham gapirildi.
Shuningdek, mutaxassislar jamoaning yangi mavsumda qanday natijalar ko‘rsatishini kuzatib boradi. Umuman olganda, "Orenburg" uchun hozirgi vaziyat murakkab va ular o‘z kuchlarini to‘g‘ri yo‘naltirishlari zarur.

Гришин: Оренбург не сможет бороться с сильными командами
Бывший игрок московского ЦСКА Александр Гришин высказался о "Оренбурге". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что клуб был возвращен в РПЛ в беспорядочном порядке из-за ситуации с московским "Торпедо". По словам Гришина, отбираются игроки из сильных команд, а "Оренбург" вынужден собирать только оставшихся игроков.
Возможно, другие клубы также могут помочь с игроками, но в нынешнем составе "Оренбургу" будет трудно добиться серьезного результата. Напомним, что "Оренбург" занял 15-е место в конце прошлого сезона и покинул РПЛ.
В течение всего лета клуб Урал готовился к ПАРИ лиге, но на прошлой неделе "Оренбург" был возвращен в РПЛ из-за дисквалификации "Торпедо". Обсуждалось также, что эта ситуация может повлиять на будущие игры команды.
Кроме того, специалисты будут следить за тем, какие результаты команда покажет в новом сезоне. В целом, текущая ситуация для "Оренбурга" сложная, и им необходимо правильно направить свои силы.