Atletiko Almada uchun 21 million yevro to‘ladi
Transfermarkt portali hujumchi yarim himoyachi Tyago Almadaning Braziliyaning Botafogo klubidan Ispaniyaning Madrid shahridagi Atletiko klubiga o‘tganini tasdiqladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq ushbu transfer haqida Atletiko klubi matbuot xizmati xabar bergan edi. Portaldagi ma'lumotlarga ko‘ra, Atletiko Braziliya chempioniga 21 million yevro to‘lagan.
Shartnoma 2030 yil yoziga qadar, ya’ni besh yil muddatga imzolangan. Tyago Almada Argentina klubi Veles Sarsfildda tarbiyalangan futbolchi hisoblanadi.
U 2022 yildan 2024 yilgacha Atlantada Yunayted klubida o‘ynagan, o‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida esa Fransiyaning Liyonda, Ligue 1 chempionatida maydonga tushgan. Bundan tashqari, Atletiko yaqinda 23 yoshli amerikalik himoyachi, Betis va AQSh milliy terma jamoasi futbolchisini ham o‘z safiga qo‘shgan.

Атлетико Алмаде заплатил 21 миллион евро
Портал Transfermarkt подтвердил переход нападающего полузащитника Тьяго Алмады из бразильского клуба Ботафого в испанский клуб Атлетико, расположенный в Мадриде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее об этом трансфере сообщала пресс-служба клуба Атлетико. Согласно данным портала, Атлетико заплатил чемпиону Бразилии 21 миллион евро.
Контракт подписан до лета 2030 года, то есть на пять лет. Тьяго Алмада является воспитанником аргентинского клуба Велес Сарсфилд.
Он играл в клубе Атланта Юнайтед с 2022 по 2024 год, а во второй половине прошлого сезона выходил на поле во французском Лионе в чемпионате Лиги 1. Кроме того, Атлетико недавно подписал 23-летнего американского защитника, футболиста Бетиса и сборной США.