Sadulaev «Ahmat»da 7-raqamni oldi
«Ахмат» jamoasining qanot himoyachisi Lechi Sadulaev bundan buyon 7-raqam ostida maydonga tushadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldin u 10-raqam bilan o‘ynagan, deb xabar beradi klub matbuot xizmati. 7-raqam ilgari ko‘p yillar davomida jamoaning asosiy sardori, kosovar futbolchisi Bernard Berisha egasi edi.
17-iyul kuni «Ahmat» rasmiy ravishda futbolchining jamoani tark etgani haqida ma’lum qildi. Klub matbuot xizmati ta’kidlashicha, yangi mavsumda Sadulaev rasmiy musobaqalarda 7-raqam ostida o‘ynaydi.
Lechi Sadulaev Grozniy futbol maktabi tarbiyalanuvchisi bo‘lib, 25 yoshda hali biror marta klubini o‘zgartirmagan. So‘nggi transfer oynalarida Rossiya terma jamoasi futbolchisini yirik klublar bilan bog‘lashgan, ammo u o‘zining ona jamoasida qolmoqda.
Sadulaev jamoaga sodiq qolib, o‘zining professional faoliyatini «Ahmat»da davom ettirishni afzal ko‘rmoqda.

Садулаев получил 7-й номер в «Ахмате»
Защитник «Ахмата» Лечи Садулаев с этого момента будет выходить на поле под номером 7. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее он играл под номером 10, сообщает пресс-служба клуба. Номер 7 ранее много лет принадлежал капитану команды, косовару Бернарду Берише.
17 июля «Ахмат» официально сообщил о том, что игрок покинул команду. Пресс-служба клуба подчеркивает, что в новом сезоне Садулаев будет играть под номером 7 в официальных соревнованиях.
Лечи Садулаев является воспитанником грозненской футбольной школы и в 25 лет ни разу не менял клуб. В последние трансферные окна игрока сборной России связывали с крупными клубами, однако он остается в родной команде.
Садулаев предпочитает оставаться верным команде и продолжать свою профессиональную карьеру в «Ахмате».