Mostovoy Kombarovning yangi murabbiyligini qo‘llab-quvvatladi
Rossiya milliy terma jamoasi sobiq futbolchisi Aleksandr Mostovoy Dmitriy Kombarovning Peschanokopska shahridagi “Chayka” jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga tayinlanishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mostovoyning aytishicha, u Dmitriy Kombarov va Andrey Eshchenko kabi sobiq futbolchilarning murabbiylik sohasida o‘sishi uchun ko‘p yillari borligidan mamnun. U hozirgi kunda “Spartak” jamoasining bosh murabbiyi bo‘ladimi yoki yo‘qmi, futbol olamida hech narsa oldindan aytib bo‘lmasligini ta’kidladi.
“Chayka” jamoasi Rossiya futbol ligalarining ikkinchi darajali PARI ligasini vakilidir. Kombarov ilgari Moskva “Spartak”ining zaxira jamoasining bosh murabbiyi bo‘lgan va shuningdek, Sankt-Peterburgdagi “Zvezda” jamoasida ham murabbiylik faoliyatini olib borgan.
Uning murabbiylik sohasidagi tajribasi va kelajakdagi imkoniyatlari haqida ijobiy fikrlar bildirildi. Bu tayinlov Rossiya futbolidagi yangi sahifa sifatida baholanmoqda.

Поддержал новое тренерство Мостового Комбарова
Бывший футболист сборной России Александр Мостовой высказал свое мнение о назначении Дмитрия Комбарова главным тренером команды "Чайка" в городе Песчанокопск. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Мостового, он рад, что у таких бывших футболистов, как Дмитрий Комбаров и Андрей Ещенко, есть много лет для роста в тренерской сфере. Он отметил, что в настоящее время невозможно заранее сказать, будет ли он главным тренером команды "Спартак" или нет.
Команда "Чайка" представляет вторую по уровню лигу российского футбола - лигу PARI. Ранее Комбаров был главным тренером резервной команды московского "Спартака", а также занимался тренерской деятельностью в команде "Звезда" в Санкт-Петербурге.
О его опыте в тренерской сфере и будущих возможностях были высказаны положительные мнения. Это назначение рассматривается как новая страница в российском футболе.