Iosifov gol bilan Sabahni Ligadan chiqarib yubordi
«Sabah» jamoasi o‘z maydonida «Tsele»ga 2:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi va bugun Yevropa Ligasi birinchi saralash bosqichining javob o‘yinida hisobni tenglashtirishga harakat qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning boshidan xavfli vaziyat «Sabah» darvozasida yuz berdi. Mehmonlar himoyada chalkashlikka yo‘l qo‘ydi va Franko Kovachevich yaqin masofadan zarba berdi, biroq darvozabon to‘pni ushlab qoldi.
Anatoliy Nuriev chap qanotdan burchak zarbasini uzoq burchakka yubordi. Djoi-Lens Mikelis raqibini ortda qoldirib, bosh bilan ajoyib zarba berdi va hisobni 0:1 ga olib chiqdi.
Keyin Kovachevich penaltidan to‘pni o‘ng past burchakka aniq yo‘naltirdi, darvozabon esa zarbani oldindan taxmin qila olmadi, hisob 1:1 bo‘ldi. Artemiyus Tutishkinas burchak zarbasidan keyin yaqin masofadan hujum qildi, ammo darvozabon ajoyib refleks bilan to‘pni saqlab qoldi.
Ikkinchi bo‘lim boshida Mario Kveshich o‘ng qanotdan burchak zarbasini amalga oshirdi, Damyan Vuklishevich himoyachilarsiz qolib, sakkiz metrdan kuchli zarba berdi va hisob 2:1 ga o‘zgardi. Keyin o‘ng qanotdan autdan so‘ng Akim Zedatka markazga to‘p yubordi, Mikelis chiroyli sakrash bilan bosh bilan to‘pni ustunga yo‘naltirdi va hisob 2:2 ga tenglashdi.
Jess Sekidika o‘ng qanotdan jarima maydoniga uzatma berdi, Mikelisning zarbasi muvaffaqiyatli bo‘lmaganiga qaramay, to‘p Pavol Shafrankoga tushdi. Uning zarbasi bloklandi, ammo qaytgan to‘pni birinchi bo‘lib Mikelis oldi va hisobni 2:3 ga olib chiqdi.
O‘yinning hal qiluvchi daqiqalari qo‘shimcha vaqtda kechdi. «Spartak» va «Lokomotiv» tarbiyalanuvchisi Nikita Iosifov o‘ng qanotdan jarima maydoniga kirib, chap oyoq bilan yaqin burchakka zarba berdi, darvozabon ikkinchi urinishda to‘pni ushladi.
108-daqiqada «Sabah» darvozaboni Andrey Kotnikning jarima maydoni tashqarisidan zarbasini qaytardi. Keyin Kotnik chap qanotdan uzatma berdi, Iosifov himoyasiz uzoq burchakdan aniq zarba berib, hisobni 3:3 ga tenglashtirdi.
Ikki o‘yin yakunida hisob 6:5 «Tsele» foydasiga hal bo‘ldi. «Sabah» jamoasi Yevropa Konferensiyalar Ligasi musobaqasida davom etadi va unda «Petrokub» jamoasi bilan bahs olib boradi.
Ushbu o‘yin yuqori darajada o‘tib, tomoshabinlarda katta qiziqish uyg‘otdi. Jamoalar o‘rtasidagi bahs kuchli raqobat va yuqori mahorat namoyishi bo‘ldi.

В Узбекистане расширяются образовательные льготы для женщин
Команда «Сабах» на своем поле проиграла «Целе» со счетом 2:3 и сегодня пыталась сравнять счет в ответном матче первого квалификационного раунда Лиги Европы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
С самого начала игры опасный момент возник у ворот «Сабаха». Гости допустили ошибку в защите, и Франко Ковачевич нанес удар с близкого расстояния, но вратарь смог поймать мяч.
Анатолий Нуриев подал угловой с левого фланга. Джои-Ленс Микелис, оставив соперника позади, великолепно ударил головой и вывел счет 0:1.
Затем Ковачевич точно направил мяч в правый нижний угол с пенальти, вратарь не смог предугадать удар, и счет стал 1:1. Артемий Тутышкин после углового атаковал с близкого расстояния, но вратарь великолепным рефлексом смог сохранить мяч.
В начале второго тайма Марио Квешич подал угловой с правого фланга, Дамьян Вуклишевич, оставаясь без защитников, нанес мощный удар с восьми метров, и счет изменился на 2:1. Затем после аута с правого фланга Аким Зедатка отправил мяч в центр, Микелис красивым прыжком направил мяч в штангу, и счет стал 2:2.
Джесс Секидика сделал передачу в штрафную с правого фланга, несмотря на то что удар Микелиса не удался, мяч упал к Паволу Шафранку. Его удар был заблокирован, но первым к отскоку подошел Микелис и вывел счет 2:3.
Решающие моменты игры произошли в дополнительное время. Воспитанник «Спартака» и «Локомотива» Никита Иосифов вошел в штрафную с правого фланга и нанес удар левой ногой в ближний угол, вратарь смог поймать мяч с второго раза.
На 108-й минуте вратарь «Сабаха» Андрей Котник отразил удар из-за пределов штрафной. Затем Котник сделал передачу с левого фланга, Иосифов, оставшись без защиты, точно ударил из дальнего угла и сравнял счет 3:3.
По итогам двух матчей счет составил 6:5 в пользу «Целе». Команда «Сабах» продолжит участие в турнире Лиги конференций Европы, где встретится с командой «Петрокуб».
Эта игра прошла на высоком уровне и вызвала большой интерес у зрителей. Матч между командами стал проявлением сильной конкуренции и высокого мастерства.