Italiya klubi "Roma" Fransiyaning "Lans" jamoasida o‘ynovchi yarim himoyachi Neyl El-Aynavini sotib olish bo‘yicha kelishuvga yaqinlashmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Janluka Di Marsiyo o‘zining rasmiy saytida ma’lum qilgan. Tomonlar o‘zaro og‘zaki kelishuvga erishib, transfer narxi 25 million yevro miqdorida belgilangan, bunda qo‘shimcha bonuslar hisobga olinmagan.
Shartnoma rasmiy yakunlanishi 19 iyulga rejalashtirilgan. O‘tgan mavsumda 23 yoshli futbolchi markaziy va himoyaviy yarim himoya pozitsiyasida maydonga tushib, jami 26 o‘yinda qatnashgan, shundan biri zaxira tarkibida bo‘lgan.
U 8 ta gol urib, 1 ta samarali uzatma amalga oshirgan. Neyl El-Aynavi maydondan kichik jarohatlar sabab 2 oy davomida chetda qolgan.
Futbolchi Fransiyada tug‘ilgan bo‘lsa-da, Marokash fuqaroligiga ham ega. U Marokash yoshlar terma jamoasida bitta o‘yinda ishtirok etgan.

Римский клуб хочет купить Нейла Эль-Айнави
Итальянский клуб "Рома" близок к соглашению о покупке полузащитника Нейла Эль-Айнави, который играет за французский клуб "Ланс". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом журналист Джанлука Ди Марцио сообщил на своем официальном сайте. Стороны достигли устного соглашения, и цена трансфера установлена на уровне 25 миллионов евро, без учета дополнительных бонусов.
Официальное завершение контракта запланировано на 19 июля. В прошлом сезоне 23-летний футболист выходил на поле на позициях центрального и оборонительного полузащитника, приняв участие в 26 матчах, из которых один был в запасе.
Он забил 8 голов и сделал 1 результативную передачу. Нейл Эль-Айнави пропустил 2 месяца из-за небольших травм.
Хотя футболист родился во Франции, он также имеет гражданство Марокко. Он принял участие в одном матче молодежной сборной Марокко.