Kaliningradning "Baltika" futbol jamoasi bosh murabbiyi Andrey Talalaev jamoaning Rossiya Premer Ligasi birinchi turida Moskvaning "Dinamo" jamoasiga qarshi o‘yin oldidan duch kelgan muammolari haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa 2025/2026 yilgi mavsumni 18 iyul kuni Moskvada ochadi. Murabbiyning aytishicha, ular 13 iyulda "Sochi" jamoasi bilan ikki o‘yinni kelishib olgan, ammo chempionat dam olish kunidan bir kun oldin boshlanadi.
Shu sababli tayyorgarlik dasturini o‘zgartirishga to‘g‘ri kelmoqda, bu dastur esa ko‘p yillar davomida muvaffaqiyatli qo‘llanib kelinmoqda. Talalaev o‘yinda "VTB Arena"da to‘la tomoshabinlar bo‘lishiga ishonch bildirdi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 20:30 da boshlanadi. "Baltika" jamoasi bir yillik tanaffusdan so‘ng Rossiya Premer Ligasi musobaqalariga qaytdi.

Талалаев озвучил проблемы Балтики перед Динамо
Главный тренер футбольной команды "Балтика" из Калининграда Андрей Талалаев рассказал о проблемах, с которыми столкнулась команда перед матчем против московского "Динамо" в первом туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда начнет сезон 2025/2026 годов 18 июля в Москве. По словам тренера, они договорились о двух матчах с командой "Сочи" 13 июля, однако чемпионат начнется за день до выходных.
По этой причине приходится изменять программу подготовки, которая успешно применялась на протяжении многих лет. Талалаев выразил уверенность, что на матче на "VTB Arena" будет полный зрительский зал.
Игра начнется в 20:30 по московскому времени. Команда "Балтика" вернулась в соревнования Российской Премьер-Лиги после годичного перерыва.