Berisha asosiy tarkibdan chiqishi muammo tug‘dirdi
Sobiq yarim himoyachi Igor Korneyev hujumchi Bernard Berishaning "Axmat" klubidan ketishining sabablarini tushuntirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub va 33 yoshli futbolchi o‘zaro kelishuv asosida shartnomani bekor qilgani ma’lum bo‘ldi. Korneyev "Match TV" efirida aytishicha, bunday inson uchun o‘ynash juda muhim.
U asosiy tarkibga kirmay qolganidan keyin muammolar yuzaga kelgan. Shunday xarakterga ega futbolchi har doim maydonda bo‘lishi lozim.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, Berisha "Axmat"ning ruhiy markazi bo‘lib, g‘alaba uchun har xil sinovlarga tayyor edi, lekin hech qachon befarq qolmagan. 2024/2025 yilgi mavsumda u Rossiya chempionati va Kubogida jami 17 o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urdi va bitta golli uzatma amalga oshirdi.
Bu ko‘rsatkichlar uning jamoaga qo‘shgan hissasini namoyish etadi. Umuman olganda, Berishaning ketishi klub uchun katta yo‘qotish bo‘ldi, chunki u o‘zining tajribasi va fidoyiligi bilan jamoa ruhiyatini ko‘tarib turgan edi.

Бериша основного состава выход вызвал проблему
Бывший полузащитник Игорь Корнеев объяснил причины ухода нападающего Бернарда Бериши из клуба "Ахмат". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Стало известно, что клуб и 33-летний футболист расторгли контракт по взаимному согласию. Корнеев в эфире "Матч ТВ" заявил, что для такого человека играть очень важно.
После того как он не попал в основной состав, возникли проблемы. Такой игрок всегда должен быть на поле.
По словам специалиста, Бериша был духовным центром "Ахмата", готовым к различным испытаниям ради победы, но никогда не оставался равнодушным. В сезоне 2024/2025 он провел на поле в общей сложности 17 матчей в чемпионате России и Кубке, забил четыре гола и сделал одну голевую передачу.
Эти показатели демонстрируют его вклад в команду. В целом, уход Бериши стал большой потерей для клуба, так как он поднимал командный дух своим опытом и преданностью.